Márki-Zay Péter: „Elismerem, győzött Lázár János! Én ilyen aljassághoz nem asszisztálok”

  • narancs.hu
  • 2018. október 7.

Belpol

A képviselő-testület feloszlatását és új választás kiírását kezdeményezi a hódmezővásárhelyi polgármester.

Márki-Zay Pétert felzaklatták az utóbbi napokban történtek. A Facebookon közzétett bejegyzésben tételesen felsorolja a hódmezővásárhelyi polgármester, mi minden hiúsul meg Lázár János és köre miatt, aminek többek között a helyi gyerekek az elszenvedői.

„Elismerem: győzött Lázár János! ...és veszítettek a vásárhelyi gyerekek.”

A polgármester leírta, mi vezetett a jelenlegi helyzetig, közlése szerint Lázár János átirányíttatta a városban működő cégek tao-támogatását Makóra, a fideszes többségű képviselő-testület pedig rendre a helyiek érdeke, a gyerekek ellen szavaz.

Lázár emberei például elfelejtettek megszervezni egy aszfaltrajzversenyt, „lemondták a minden évben Mikuláskor megrendezett cirkuszt az árra hivatkozva – miközben az ár tavaly is ennyi volt és a bevételek azt egyébként is fedezik”.

A munkára jelentkező helyi vállalkozók ellenére „úgy intézik a közbeszerzéseket, hogy azoknak nincs győztese, és így nem készül el határidőre az iskolák szigetelése, felújítása”. A hónap végén pedig lakatot kell tenni a helyi stadionra is.

Márki-Zay szerint Lázár ezzel elérte, hogy „amikor a vásárhelyi gyerekek mindennapjait lehetetleníti el, én is kezdem elveszíteni hitemet a békés, demokratikus változásban. Ő győzött, én ilyen aljassághoz nem asszisztálok.”

A polgármester úgy véli, a stadion és a strand bezárása alkalmas lehet arra, hogy „a diktatúra aljasságát eddig alábecsülő vásárhelyieket is meggyőzze az ellenállás hiábavalóságáról, és helyreállítsa a pártállam uralmát a renitens város felett”.

Így arra kéri Lázárt, ne kínozza a gyerekeket, álljanak meg és rendezzék a város sorsát.

Ezért Márki-Zay Péter három pontban fogalmazta meg, mit javasol:

  1. A képviselő-testület oszlassa fel magát, hogy új önkormányzati választást írhassanak ki.
  2. A kormány vállalja át Lázár János felelőtlen gazdálkodásának következményeit, vagy legalább nyújtson a városnak reorganizációs hitelt.
  3. A polgármester szerint „Lázár úr és a város gazdálkodását évekig irányító Végh Ibolya nemcsak a babakötvényesek 800 millióját nem utalta át, de szabálytalanul működésre használt fel 1,9 milliárd pályázati pénzt, valamint 3 milliárd forint kifizetetlen követelést és milliárdos BM-visszafizetéseket hagyott ránk”.

  4. Mentsük meg együtt a strandot, a VTV-t, és a sportegyesületeket!
  5. Márki-Zay szerint ha az adósságátvállalás sikeres, akkor marad ezekre pénz.

    „A héten tiltakozó nagygyűlést és egyben a sportoló gyerekek szüleinek fogadóórát szervezünk a stadionnál” – írja a polgármester. De „az időpontot igyekszünk úgy meghatározni, hogy az egyesületek és a HMSZ Zrt. vezetői mellett Lázár János úr is jelen lehessen, nagyon szeretném látni, ahogy bátran a gyerekek szemébe néz”.

     

Figyelmébe ajánljuk

A saját határain túl

Justin Vernon egyszemélyes vállalkozásaként indult a Bon Iver, miután a zenész 2006-ban három hónapot töltött teljesen egyedül egy faházban, a világtól elzárva, egy nyugat-wisconsini faluban.

Az űr az úr

Az 1969-ben indult Hawkwind mindig a mainstream csatornák radarja alatt maradt, pedig hatása évtizedek óta megkérdőjelezhetetlen.

Pincebogarak lázadása

  • - turcsányi -

Jussi Adler-Olsen immár tíz kötetnél járó Q-ügyosztályi ciklusa a skandináv krimik népmesei vonulatába tartozik. Nem a skandináv krimik feltétlen sajátja az ilyesmi, minden szak­ágnak, műfajnak és alműfajnak van népmesei tagozata, amelyben az alsó kutyák egy csoportozata tengernyi szívás után a végére csak odasóz egy nagyot a hatalomnak, az efeletti boldogságtól remélvén boldogtalansága jobbra fordulását – hiába.

Luxusszivacsok

A Molnár Ani Galéria 2024-ben megnyitott új kiállítótere elsősorban hazai, fiatal, női alkotókra fókuszál, Benczúr viszont már a kilencvenes évek közepétől jelen van a művészeti szcénában, sőt már 1997-ben szerepelt a 2. Manifestán, illetve 1999-ben (más művészekkel) együtt a Velencei Biennálé magyar pavilonjában.

Égen, földön, vízen

Mesék a mesében: mitikus hősök, mágikus világ, megszemélyesített természet, a szó szoros értelmében varázslatos nyelv. A világ végén, tajtékos vizeken és ég alatt, regei időben mozognak a hősök, egy falu lakói.

Visszaszámlálás

A Ne csak nézd! című pályázatot a Free­szfe, az Örkény Színház, a Trafó és a Jurányi közösen hirdették meg abból a célból, hogy független alkotóknak adjanak lehetőséget új előadások létrehozására, a Freeszfére járó hallgatóknak pedig a megmutatkozásra. Tematikus megkötés nem volt, csak annyiban, hogy a társulatoknak társadalmilag fontos témákat kellett feldolgozniuk. A nyertesek közül a KV Társulat pályamunkáját az Örkény Színház fogadta be.

Mészáros Lőrinc egy történet

A Mészáros Lőrinc című történetnek az lenne a funkciója, hogy bizonyítsa, létezik frissen, ön­erejéből felemelkedett nemzeti tőkésosztály vagy legalább réteg, de ha még az sem, pár markáns nemzeti nagytőkés. Valamint bizonyítani, hogy Orbán Viktor nem foglalkozik pénzügyekkel.

„Mint a pókháló”

Diplomáját – az SZFE szétverése miatt – az Emergency Exit program keretein belül Ludwigsburgban kapta meg. Legutóbbi rendezése, a Katona József Színházban nemrég bemutatott 2031 a kultúra helyzetével és a hatalmi visszaélések természetével foglalkozik. Ehhez kapcsolódva toxikus maszkulinitásról, a #metoo hatásairól és az empátiadeficites helyzetekről beszélgettünk vele.

Nem a pénz számít

Mérföldkőhöz érkezett az Európai Unió az orosz energiahordozókhoz fűződő viszonya tekintetében: május elején az Európai Bizottság bejelentette, hogy legkésőbb 2027 végéig minden uniós tagállamnak le kell válnia az orosz olajról, földgázról és nukleáris fűtőanyagról. Ha ez megvalósul, az energiaellátás megszűnik politikai fegyverként működni az oroszok kezében. A kérdés az, hogy Magyar­ország és Szlovákia hajlandó lesz-e ebben együttműködni – az elmúlt években tanúsított magatartásuk ugyanis ennek éppen az ellenkezőjét sugallja.