Semmilyen botrány nem számít: Orbánék nem engedik el Farkas Flórián kezét

  • narancs.hu
  • 2018. június 3.

Belpol

Jól szolgált.

A fideszes bulin, azaz a kötcsei találkozón az atv.hu tudósítója tette fel a mindenkit izgató kérdést Balog Zoltánnak, nevezetesen, hogy mi lesz Farkas Flóriánnal. Arról az emberről van szó, aki az újságírók elől rendszeresen menekült, és a vezetése alatt az Országos Roma Önkormányzat (ORÖ) 1,6 milliárd forintot költött el szabálytalanul a romák felzárkóztatási programjára. Könnyen lehetett tehát arra gondolni, hogy Farkas Flórián nem túl dicső karrierjének vége, és mostantól nem szavaz neki bizalmat Orbán Viktor. Főleg annak fényében, hogy az új ciklusban már Balog Zoltán látja el a romák felzárkóztatásáért felelős posztot, ami nemrég még Farkas tulajdona volt.

Farkas Flórián a munka világa felé tekint

Farkas Flórián a munka világa felé tekint

Fotó: Mészáros János/MTI

De nem, a NER-ben nem így mennek a dolgok!

Balog Zoltán ugyanis azt mondta az atv.hu-nak, hogy erről szó sincs, „mindenki munkájára szükség van”.

Vagyis Farkas Flórián folytathatja, ahogy folytatja Hegedűs Zsuzsa is, aki az új ciklusban is miniszterelnöki biztos lesz, pedig az alapítványa körül nagyon súlyos ügyeket tártunk fel.

Borítókép: MTI/Mészáros János

Figyelmébe ajánljuk

A Fidesz házhoz megy

Megfelelő helyre kilopott adatbázis, telefonálgató propagandisták, aktivisták otthonát látogató Németh Balázs. Amit a Fidesz most csinál, régen a Kurucinfó munkája volt.

Mint az itatós

Szinte hihetetlen, de akad még olyan nagy múltú, híres szimfonikus zenekar, amely korábban soha nem járt Budapesten: közéjük tartozott a Tokiói Filharmonikus Zenekar is, holott erős magyar kötődésük van, hiszen Kovács János 1992 óta szerepel náluk vendégkarmesterként.

Minden meg akar ölni

  • SzSz

Andriivka aprócska falu Kelet-Ukrajnában, Donyeck megyében; 2014 óta a vitatott – értsd: az ENSZ tagországai közül egyedül Oroszország, Szíria és Észak-Korea által elismert – Donyecki Népköztársaság része.

S most reménykedünk

„Az élet távolról nézve komédia, közelről nézve tragédia” – az Arisztotelész szellemét megidéző mondást egyként tulajdonítják Charlie Chaplinnek, illetve Buster Keatonnek.