Tompos Márton feljelenti a Magyar Nemzet publicistáját

  • narancs.hu
  • 2024. december 21.

Belpol

Tóth Tamás Antal két bekezdésen át szidja Zelenszkij elnököt véleménycikkében.

Zelenszkijnek felelnie kell az ukrán népirtásért címmel írt publicisztikát a Magyar Nemzetben Tóth Tamás Antal, a Tények (TV2) korábbi hírigazgató-helyettese. 

Írása így kezdődik: „Ukrajnában népirtás folyik, ez most már hivatalos, amióta még a tűzszüneti megállapodást is elutasította a szovjet péniszakrobata. Biden hűséges ukrán (palota)pincsije most sem tett mást, csak, amiért a jutalomfalatokat kapja, kitartott a háború folytatása mellett. Tette mindezt úgy a péniszzongorista, hogy egy kockázatmentes karácsonyi tűzszüneti tárgyalást utasított vissza. Nem, szó nem volt békéről vagy területi követelésekről, csak egy karácsonyi tűzszünetről, csak arról, hogy karácsonykor ne öldököljék egymást a testvér orosz és ukrán férfiak.”

Tóth Tamás Antal azért ír így Zelenszkij elnökről, mert – ezt állítja a magyar kormány is – Orbán Viktor miniszterelnök karácsonyra vonatkozó tűzszüneti javaslatát visszautasította.

Tóth szerint ezért Ukrajna elnöke tömeggyilkos, bérgyilkos, felelős azért, hogy ukrán családapák halnak meg karácsonykor.

Az olvasó hiába görget tovább, a cikk mindössze két bekezdés, és azzal a megállapítással ér véget, hogy Zelenszkij azért nem kér a tűzszünetből, mert

„akkor az emberek rádöbbennének, hogy békében élni jobb, mint háborúban”.

A hvg.hu emlékeztet, hogy Zelenszkij most nem került rossz társaságba, mert Tóth Tamás Antal hasonló stílusban értekezett korábban David Pressman amerikai nagykövetről és Karácsony Gergely főpolgármesterről.

A kirohanást Tompos Márton, a Momentum elnöke is olvasta. Uszítónak, gyűlöletkeltőnek találta, és közölte, hogy feljelenti a szerzőt:

Ami a karácsonyi tűzszünet gondolatát illeti, Volodimir Zelenszkij azt mondta, a magyar kormányfő javaslata komolytalan, politikai píárfogás. 

Arról, milyen körülmények között hangzott el a tűzszüneti javaslat először Orbán Viktor moszkvai tárgyalásán, Vlagyimir Putyin orosz elnök így számolt be a hvg.hu tudósítása szerint: „Ami a rövid távú tűzszüneteket illeti, ezzel a javaslattal fordult hozzám Magyarország miniszterelnöke, Orbán úr. Azt hiszem, Viktor nem fog rám haragudni azért, ha a beszélgetésünk egy részét nyilvánosságra hozom.

Azt mondta: »Mibe kerül ez Önnek? Egy napra, két napra karácsonyi fegyverszünetet kihirdetni. Az ellenség ez alatt a két-három nap alatt semmit sem fog tudni csinálni«”.

Putyin azt ajánlotta Orbánnak, javaslatával forduljon az ukránokhoz.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Pizsamapartizánok

Régen a film az életet utánozta (a vonat érkezett, a munkások a gyárból meg távoztak, csak hogy a klasszikusoknál maradjunk), ma már fordítva van: úgy akarunk viselkedni, mint kedvenc filmjeink szereplői, rájuk akarunk hasonlítani, azt akarjuk átélni, amit ők.

Amerikai legenda

Ez a film annyira áhítatos tisztelgés az Ed Sullivan nevű legenda előtt, hogy szinte észre sem vesszük, mennyire hiányzik belőle az Ed Sullivan nevű ember, aki egykor, a tévézés hőskorában a róla elnevezett, minden idők leghosszabb ideig létező és legnagyobb nézettséget elérő show-ját vezette – tulajdonképpen megteremtve a tv-show műfaját, mint olyat.

AI kontra Al Bano

A kisebb-nagyobb kihagyásokkal és különböző neveken, de 1987 óta létező Vasvári Színjátszó Fesztivál az alkalmi falusi színjátszóktól a független színházi szféra elismert társu­la­tai­ig terjedően reprezentálja a hazai nem hivatásos színjátszás különböző szintjeit.

Családban marad

A kiállításon apa és fia műveit látjuk generációs párba állítva, nemzetközi kontextusba helyezve és némileg rávilágítva a hazai üvegművészet status quójára.