Terrorcselekménnyel fenyegetőzött, ezért 2 év 8 hónap börtönre ítélte a Győri Törvényszék szerdán S. Attilát – írja a Telex.
S. Attila korábban Orbán Viktor miniszterelnök és Csák János korábbi kulturális miniszter Facebook-oldalára azt írta: „Holnap megyek előre megfontolt szándékkal kormányülést robbantani Sopronbánfalvára!!! A rend-száma: RFV-237 www.emberikomédia.hu Attila hun koronázatlan király”. Később azt írta, „Repesztek Sopronba! Már biztosan repesnek a kormánytagok az örömtől…”
A második üzenet után a vádlottat, aki Bécsben él, az európai elfogatóparancs alapján őrizetbe vette az osztrák rendőrség és átadta a magyar hatóságoknak. A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészség terrorcselekménnyel fenyegetés bűntettével vádolta meg, azóta letartóztatásban várta az eljárást.
A vádlottat elmeszakértők vizsgálták, és bár némi személyiségzavart megállapítottak, arra jutottak, hogy beszámítható. Ártatlannak vallotta magát, azt mondta, nem akart fenyegetőzni. Védője, Léhner György szerint is inkább meggondolatlan volt, amit védence tett, és ha törvénysértőnek tekinti a bíróság, akkor sem terrorcselekménnyel, inkább csak közveszéllyel való fenyegetés. Zsolnai Ákos ügyész viszont abból, hogy „megyek robbantani”, nem tudott más következtetésre jutni, mint arra, hogy a vádlott robbantani akart.
S. Attila most azzal védekezett, hogy kormányülés alatt a kormány felől lévő ülést érti, és nyelvész szakértőt kellene hívni, aki megerősíti, hogy tényleg, így is szokták nevezni azt a helyet az autóban.
A Győri Törvényszék bírája, Bóka Tibor úgy találta, ahhoz nem kell szakértő, hogy ebben az ügyben állást foglaljon, ő még nem hallotta ezt az elnevezést arra az autóülésre, és „ami hápog és totyog, azt kacsának nevezzük”. A bíró azt is mondta, „elhisszük ugyan, hogy S. Attila akár száz év alatt sem követne el még egy hasonló cselekményt, de ebben az esetben különösen fontos a társadalmi megelőzés. (…) Gondoljuk meg, egy ilyen felrobbantással fenyegetőzésnek – politikai beállítottságtól függetlenül – milyen visszhangja van városi, országos vagy akár nemzetközi spektrumban”.
Az ítélet nem jogerős. A vádlott letartóztatását, ami tíz hónapig tartott, megszüntette a bíróság.