Nyomozás indult a családi fotó miatt, amelynek jogosulatlan felhasználásával kampányolnak a határon túliak szavazati joga ellen

  • narancs.hu
  • 2018. február 20.

Bűn

Egy feljelentés után indult az eljárás, miközben a Facebook-oldalon továbbra is ömlik a szenny.

Már 37 ezernél is többen csatlakoztak a Ne szavazhasson, aki SOHA nem élt itt nevű Facebook-oldalhoz, amelyet sokan első ránézésre a Demokratikus Koalíció (DK) egyik kampánytémájához kötnek (a határon túli, magyarországi lakcímmel nem rendelkező magyarok szavazati jogának a megvonása) – a DK tagadja, hogy bármi köze lenne az oldalhoz. Erről a kérdésről beszélni kell, de nem úgy, ahogyan ez az uszító és olykor ostoba hazugságokkal hergelő oldal teszi.

Hétfőn a Magyar Nemzet hívta fel a figyelmet arra, hogy az oldal egy lopott fotóra azt írta: „Ez a határon túli család még sosem járt Magyarországon. A szülők mégis elmennek szavazni az én gyermekeim sorsáról!”

false

 

Mint kiderült, a család tényleg létezik, azonban tudtuk nélkül használták fel a fényképüket a kampányhoz, ráadásul éltek is Magyarországon, a gyerekek Zalaegerszegen születtek, tíz éve költöztek vissza Felsősófalvára, ahol egy panziót üzemeltetnek.

Az már kedden derült ki, hogy személyes adattal visszaélés gyanúja miatt nyomozást rendelt el az ügyészség a családi fotó ügyében. Előzőleg feljelentés érkezett az ügyészséghez, hogy valaki a választási kampányhoz kapcsolódóan jogosulatlanul tette közzé a család fotóját egy közösségi oldalon úgy, hogy ahhoz a családot hátrányosan érintő, valótlan állításokat fűzött – közölte a Fővárosi Főügyészség kedden az MTI-vel.

Az ügyészségi tájékoztatásból az is kiderül, hogy a fotó közzététele után a család gyalázkodó üzeneteket kapott.

Közben a Facebook-oldalon továbbra is hasít a gyűlöletkampány az ilyen és ehhez hasonló bejegyzésekkel:

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.