Andy és Ivan

  • Szabó Gábor
  • 2014. március 21.

C-közép

Kiderült, hogy a dolgok itt sem feketék vagy fehérek. Senki nem rúgott ki senkit, pláne nem Murray Lendlt.

Biztosan nem lehet kellemes élmény négy Grand Slam-döntőt elveszíteni. Sőt – bármennyire is furán hangozzék –, azt hiszem, hogy négy Grand Slam-döntő elvesztésénél kellemesebb egyáltalán nem játszani Grand Slam-döntőt. Vagy játszani mondjuk egyet valamikor, elbukni azt, de évekig ott lenni a legjobbak között.
Mint például Ferrer.

2011 végén nagyon nem lehetett jó Andy Murray-nek lenni. Akármennyi versenyt is nyert addig, akármilyen szinten is teniszezett és akárhol is állt a világranglistán éppen. Két olyan teniszező volt ekkor, aki három elveszített GS-döntő után legalább egyet tudott nyerni, Agassi és Ivanisevic; valamint egy, akinek mindez négy bukott döntő után sikerült. Ivan Lendl.

Nehéz elképzelni, hogy a 2012-es szezont megelőzően – amikor Murray leszerződött az utóbbival –, mindez ne lett volna szempont. Mint ahogyan azt is nehéz elképzelni, hogy mi lesz most Murray-vel. Tegnap óta ugyanis hivatalos, hogy útjaik különválnak.

false


Amikor először hallottam a hírt, azon gondolkodtam, hogy miként lehet valaki annyira türelmetlen, hogy pusztán azért, mert egy hátműtét után picit lassabban lendül formába, elküld egy olyan edzőt, aki wimbledoni és olimpiai bajnokot faragott belőle.
Továbbá US Open-győztest. Ráadásul mindezt úgy, hogy előbb még azt a bizonyos negyedik GS-döntőt is elveszítették, immáron együtt 2012-ben, Wimbledonban.
Sőt, őszintén szólva, a türelmetlen helyett más szót használtam, durvábbat, de azt itt most nem volna illendő leírni. Aztán kiderült, hogy a dolgok itt sem feketék vagy fehérek. Senki nem rúgott ki senkit, pláne nem Murray Lendlt, egész egyszerűen annyi történt, hogy Andy Murray-nek két év jutott Ivan Lendl életéből. A továbbiakban saját karrierjére, üzleti ügyeire szeretne koncentrálni. Teniszezgetni, bemutatókat játszani szerte a világban, pályákat, teniszközpontokat nyitni itt meg ott, és hasonlók. Edzéseket vezényelni, meccseket nézni már nem szeretne annyira. „Lélekben mindig ott leszek Andy bokszában, és nem kívánhatok neki mást, csak a legjobbakat. Nagyszerű srác” – mondta tegnap Lendl.

Ritka az ennyire rövid, ámde komplett edzői karrier. Hiszen Lendl soha korábban nem volt edző senki mellett, és most úgy fest, eztán sem lesz nagyon. Mégis megtették azt szűk másfél év alatt, amire kevesen számítottak, hogy meg lehet tenni egyáltalán.

After 77 f*cking years – ahogy szinte minden angol mondja – nyerni Wimbledonban.
És ha innen nézzük, erről az oldalról, akkor teljesen mindegy a hogyan tovább.
Mission completed.

Figyelmébe ajánljuk

Szól a jazz

Az ún. közrádió, amelyet egy ideje inkább állami rádiónak esik jól nevezni, új csatornát indított. Óvatos szerszámsuhintgatás ez, egyelőre kísérleti adást sugároznak csupán, és a hamarosan induló „rendes” műsorfolyam is online lesz elérhető, a hagyományos éterbe egyelőre nem küldik a projektet.

Fülsiketítő hallgatás

„Csalódott volt, amikor a parlamentben a képviselők szó nélkül mentek el ön mellett?” – kérdezte az RTL riportere múlt heti interjújában Karsai Dánieltől. A gyógyíthatatlan ALS-betegséggel küzdő alkotmányjogász azokban a napokban tért haza a kórházból, ahová tüdőgyulladással szállították, épp a születésnapján.

A szabadságharc ára

Semmi meglepő nincs abban, hogy az első háromhavi hiánnyal lényegében megvan az egész éves terv – a központi költségvetés éves hiánycéljának 86,6 százaléka, a teljes alrendszer 92,3 százaléka teljesült márciusban.

Puskák és virágok

Egyetlen nap elég volt ahhoz, hogy a fegyveres erők lázadása és a népi elégedetlenség elsöpörje Portugáliában az évtizedek óta fennálló jobboldali diktatúrát. Azért a demokráciába való átmenet sem volt könnyű.

New York árnyai

Közelednek az önkormányzati választások, és ismét egyre többet hallunk nagyszabású városfejlesztési tervekről. Bődületes deficit ide vagy oda, választási kampányban ez a nóta járja. A jelenlegi főpolgármester első számú kihívója már be is jelentette, mi mindent készül építeni nekünk Budapesten, és országszerte is egyre több szemkápráztató javaslat hangzik el.

Egymás között

Ahogyan a Lázár János szívéhez közel álló geszti Tisza-kastély felújításának határideje csúszik, úgy nőnek a költségek. A már 11 milliárd forintos összegnél járó projekt új, meghívásos közbeszerzései kér­dések sorát vetik fel.

Mit csinál a jobb kéz

Több tízmillió forintot utalt át Ambrózfalva önkormányzatától Csanádalbertire a két falu közös pénzügyese, ám az összeg eltűnt. A hiány a két falu mellett másik kettőt is nehéz helyzetbe hoz, mert közös hivatalt tartanak fönn. A bajban megszólalt a helyi lap is.

Árad a Tisza

Két hónapja lépett elő, mára felforgatta a politikai színteret. Bár sokan vádolják azzal, hogy nincs világos programja, több mindenben markánsan mást állít, mint az ellenzék. Ami biztos: Magyar Péter bennszülöttnek számít abban a kommunikációs térben, amelyben Orbán Viktor is csak jövevény.

„Ez az életem”

A kétszeres Oscar-díjas filmest az újabb művei mellett az olyan korábbi sikereiről is kérdeztük, mint a Veszedelmes viszonyok. Hogyan csapott össze Miloš Formannal, s miért nem lett Alan Rickmanből Valmont? Beszélgettünk Florian Zellerről és arról is, hogy melyik magyar regényből írt volna szívesen forgatókönyvet.