A 2Rule még nem áll készen az olimpiai magyar csapat felöltöztetésére

  • 2018. augusztus 7.

Fekete Lyuk

Ajaj, ennek valaki nem fog örülni!

Interjút adott az Origo nevű kormányizének Kővári Ágnes, a 2Rule-t forgalmazó Magyar Sportmárka Zrt. vezérigazgatója.

Mazsolázzunk az anyagból!

false

 

Fotó: MTI

A 2020-as tokiói olimpián és paralimpián a magyar csapat nem 2Rule-ban lesz, erre még nem áll készen a márka. De az olimpia után megviszgálják, hogy később képesek lesznek-e rá.

Nyilván megbírkóznak majd a feladattal, hiszen addigra kiszorítják a Kárpát-medencéből a Rebookot meg az Adidast, ugye, de ezt csak mi mondjuk ám, ilyen rosszindulató, sőt nemzetellenes iróniával, élccel. A világmárkákat simán túlszárnyalja az ősmadár, ha van magyar gógyi, amit itt úgy hívnak: INNOVÁCIÓ.

Egy 2Rule-t gyártó varrodában Szegeden olyan innovatív technikákat használnak, így Kővári, amivel „lekörözhetjük a nagy márkák technológiáit". Szerencsére Mészáros Lőrinc üzlettársa elárulja a titkot: a gyártást fejkamerával közvetítik a megrendelőknek, és minden legyártott termékről online információkat adnak.

Tehát ha jól értjük, akkor a varrónők fejére erősített goprokamerát még nem látott külföldi varrodákban Kővári sem.

Lehet, hogy nem véletlenül? De majd meglátjuk, mi szorítunk a magyar sikerért, és nyilvánvalóan a futbalkedvelő miniszeterelnök is bizakodva figyeli a piaci tendenciákat.

A márkának egyébként négy magyar varrodával van aláírt szerződése. A 2Rule kosárlabdában, kézilabdában, vívásban is szeretne bemutatkozni a jövőben.

false

 

Fotó: MTI

Figyelmébe ajánljuk

Már több mint 240 iskolában van bombariadó országszerte

  • narancs.hu

Budapesten és vidéken is több iskola kapott fenyegető emailt csütörtök reggel. A rendőrség átvizsgálja az érintett iskolákat, az oktatás folytatásáról, illetve a tanulók hazaküldéséről az intézmények saját hatáskörben döntenek.

Mint a moziban

Fene se gondolta volna néhány hete, hogy az egyik központi kérdésünk idén januárban az lesz, hogy melyik magyar filmet hány százezren látták a mozikban. Dúl a számháború, ki ide, ki oda sorol ilyen-olyan mozgóképeket, de hogy a magyar film nyer-e a végén, az erősen kérdéses továbbra is.

Talaj

Thomas érzékeny kisfiú, nem kamaszodik még, mint az első szőrszálak megjelenésére türelmetlenül várakozó bátyjai. Velük nem akar játszani, inkább az udvaron egy ki tudja, eredetileg milyen célt szolgáló ládában keres menedéket, s annak résein át figyeli a felnőtteket, szülei élénk társasági életét, vagy kedvenc képregényét lapozgatván a szintén még gyerek (bár történetesen lány) főszereplő helyébe képzeli magát, és sötét ügyekben mesterkedő bűnözőkkel küzd meg.

Felszentelt anyagpazarlás

Ha a művészet halhatatlan, halandó-e a művész? Tóth László (fiktív) magyar építész szerint láthatóan nem. Elüldözhetik itthonról a zsidósága miatt, és megmaradt szabadságát is elvehetik az új hazában, elszakíthatják a feleségétől, eltörhetik az orrát, ő akkor sem inog meg. Hiszen tudja, hogyha őt talán igen, az épületeit nincs olyan vihar, mely megtépázhatná.

Zöld és fekete

A többszörös hozzáférhetetlenség határozza meg Nanna Frank Møller és Zlatko Pranjić frusztráló dokumentumfilmjét. Első ránézésre a téma filmes-antropológiai eszközökkel könnyedén megragadhatónak tetszik. Zenica egy Szarajevótól nem messze lévő kisebbecske város, amelynek határában a világ egyik legnagyobb acélgyárának, az ArcelorMittalnak a kokszolóüzeme terpeszkedik.

Törvénytelen gyermekek

Otylia már várandós, amikor vőlegénye az esküvő előtt elhagyja, így lánya, Rozela házasságon kívül születik. Később Rozela is egyedül neveli majd saját gyermekeit. A három nővér, Gerta, Truda és Ilda egy észak-lengyelországi, kasubföldi faluban élnek anyjukkal, az asszony által épített házban.