A 2Rule még nem áll készen az olimpiai magyar csapat felöltöztetésére

  • 2018. augusztus 7.

Fekete Lyuk

Ajaj, ennek valaki nem fog örülni!

Interjút adott az Origo nevű kormányizének Kővári Ágnes, a 2Rule-t forgalmazó Magyar Sportmárka Zrt. vezérigazgatója.

Mazsolázzunk az anyagból!

false

 

Fotó: MTI

A 2020-as tokiói olimpián és paralimpián a magyar csapat nem 2Rule-ban lesz, erre még nem áll készen a márka. De az olimpia után megviszgálják, hogy később képesek lesznek-e rá.

Nyilván megbírkóznak majd a feladattal, hiszen addigra kiszorítják a Kárpát-medencéből a Rebookot meg az Adidast, ugye, de ezt csak mi mondjuk ám, ilyen rosszindulató, sőt nemzetellenes iróniával, élccel. A világmárkákat simán túlszárnyalja az ősmadár, ha van magyar gógyi, amit itt úgy hívnak: INNOVÁCIÓ.

Egy 2Rule-t gyártó varrodában Szegeden olyan innovatív technikákat használnak, így Kővári, amivel „lekörözhetjük a nagy márkák technológiáit". Szerencsére Mészáros Lőrinc üzlettársa elárulja a titkot: a gyártást fejkamerával közvetítik a megrendelőknek, és minden legyártott termékről online információkat adnak.

Tehát ha jól értjük, akkor a varrónők fejére erősített goprokamerát még nem látott külföldi varrodákban Kővári sem.

Lehet, hogy nem véletlenül? De majd meglátjuk, mi szorítunk a magyar sikerért, és nyilvánvalóan a futbalkedvelő miniszeterelnök is bizakodva figyeli a piaci tendenciákat.

A márkának egyébként négy magyar varrodával van aláírt szerződése. A 2Rule kosárlabdában, kézilabdában, vívásban is szeretne bemutatkozni a jövőben.

false

 

Fotó: MTI

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.

Hallják, hogy dübörgünk?

A megfelelően lezárt múlt nem szólhat vissza – ennyit gondolnak történelmünkről azok a politikai aktorok, akik országuk kacskaringós, rejtélyekben gazdag, ám forrásokban annál szegényebb előtörténetét ideológiai támaszként szeretnék használni ahhoz, hogy legitimálják jelenkori uralmi rendszerüket, amely leg­inkább valami korrupt autokrácia.