Anyád a bunkó! – A miniszterelnök hangja visszaszól

  • narancs.hu
  • 2014. július 28.

Fekete Lyuk

Havasi Bertalan – nem tűrhetvén a rajta baráti tűzben esett sérelmet – közleményt juttatott el az Országos Sajtószolgálathoz. Kicsit gyanús?

Havasi Bertalan – nem tűrhetvén a rajta baráti tűzben esett sérelmet – közleményt juttatott el az Országos Sajtószolgálathoz.

Közleményében nemes egyszerűséggel lehazugozza a Magyar Nemzetet, mert a napilap egy korábbi (nekünk is szemet szúró) cikkében lebunkózta, leszervilisezte és módfeletti kersztényietlenséggel vádolta őt. Pedig ő ugyebár nem bunkó, hanem ártatlan.

Minket a dologból csak mintegy szórakozásképpen érdekel a NER e két nagyágyújának cicaharca, sokkal jobban bosszant Havasi utolsó mondata, mely így hangzik: „Kicsit gyanús.”

Az tudniillik, hogy miért ment neki a Magyar Nemzet ennek a derék férfiúnak. Havasi e látszólag sértettségből, látszólag értelmetlenül odavetett kis vörös farkincával nem egyebet állít, csak azt, hogy valóban folyik egy Simicska–Orbán-háború olyan gyilkos fegyverek hadrendbe állításával, mint a Magyar Nemzet. Nos, egy ideje a fél magyar sajtó is erről beszél. Arról konkrétan, hogy ezek tényleg homokozónak használják ezt az országot, s ez itt mindenkinek rendben is van – legfeljebb Havasinak gyanús kicsit egy-egy hadmozdulat. Talán nem ártana, ha mindenki kicsinyt gyanakvóbb lenne, mert mire a gyerekek végeznek, itt se homok, se kislapát, se vödör nem marad.

Figyelmébe ajánljuk

Helyreigazítás

  • narancs.hu

Helyreigazítás az Egy elképesztő történet: gondnokság alá akarta vetetni egykori barátját, majd bíróságra ment, de a pert is elbukta című cikk miatt.

Magyar Péter-Orbán Viktor: 2:0

Állítólag kétszer annyian voltak az Andrássy úti Nemzeti Meneten, mint a Kossuth térre érkező Békemeneten, ám legalább ennyire fontos, hogy mit mondtak a vezérszónokok. Magyar Péter miszlikbe vágta Orbán Viktort egyebek mellett azzal, hogy saját szavait hozta fel ellene. Aztán megjött a Ryanair.

A béketárgyalás, ami meg sem történt

De megtörténhet még? Egyelőre elmarad a budapesti csúcs, és ez elsősorban azt mutatja, hogy Putyin és Trump nagyon nincsenek egy lapon. Az orosz diktátor hajthatatlan, az amerikai elnök viszont nem érti őt – és így újra és újra belesétál a csapdáiba.

Fél disznó

A film plakátján motoron ül egy felnőtt férfi és egy fiú. Mindketten hátranéznek. A fiú azt kutatja döbbenten, daccal, hogy mit hagytak maguk mögött, a férfi önelégülten mosolyog: „Na látod, te kis szaros lázadó, hova viszlek én?

Ketten a gombolyagok közt

Az Álmok az íróból lett filmrendező Dag Johan Haugerud trilógiájának utolsó darabja. Habár inkább az elsőnek érződik, hiszen itt az intimitás és a bimbózó szexualitás első lépé­seit viszi színre.