Mint arról mi is beszámoltunk, vasárnap piros és fehér színű virágokkal búcsúztatták az SZFE hallgatói az Ódry Színpadot.
"Normális esetben február 19-én ünnepelték volna az Ódry fennállásának több mint 60 éves működését, az első bemutató ugyanis 1959. február 19-én volt Szinetár Miklós rendezésében. Mivel az egyetem új vezetése már le is szedte a Vas utcában lévő intézményről a feliratot, ez már nem ünneplés, hanem megemlékezés és búcsú" - írtuk.
A Magyar Nemzet januárban írta meg, hogy a Színház- és Filmművészeti Egyetem Vidnyánszky-féle vezetése "visszaszolgáltatná" a Magyarországi Református Egyháznak a Vas utcai épületegyüttes egyik részét, a Vas utca 2/C alatt található épületrészt, amely jelenleg az Ódry Színpadot is magában foglalja. A lap azt írta, a kuratórium és az egyházvezetés között már előrehaladott állapotban vannak a tárgyalások.
A szomorú történet új fejleménye, hogy a Magyarországi Református Egyház állásfoglalást tett közzé a Vas utca 2/c épület ügyében - szúrta ki a Színház.online.
"A Keresztyén Ifjúsági Egyesület egykori székházát az 1950-es években a Színművészeti Főiskola kapta meg átmeneti használatra. A Magyarországi Református Egyház 1993-ban visszaigényelte az ingatlant, majd 2015-ben a Színház- és Filmművészeti Egyetem akkori rektora fel is ajánlotta, végül pedig a 2020. évi LXXII. törvény alapján a Vas utcai épület a Színház- és Filmművészeti Egyetem részére átadásra kerülő ingatlanok között található" - áll a Magyarországi Református Egyház állásfoglalásában.
Mint azt az épület történetét felelevenítő cikkükben írják:
"2015-ben, amikor a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SzFE) rektora, M. Tóth Géza megismerte az épület történetét és az egyházat ért jogsértést, az ingatlant felajánlotta a református egyháznak. Amint azt a korábban közzétett dokumentum is mutatja, az SzFE akkori rektora fontosnak tartotta, hogy a Vas utcában található épület visszakerüljön a református egyházhoz, „figyelemmel arra a tényre, hogy az eredeti építtető is az egyház volt”.
Végül a Magyar Közlönyben megjelent 2020. évi LXXII. törvény alapján 2020. szeptember elsejével az épület a Színház- és Filmművészeti Egyetem tulajdonába került. Ez azt jelenti, hogy az ingatlan tulajdonosa a Színház- és Filmművészeti Egyetem lesz, amely így saját hatáskörben dönt az épület későbbi sorsáról. Az épületnek nem tulajdonosa a Magyarországi Református Egyház, sem annak bármely belső egyházi jogi személye. Az egyháznak nincsen tudomása olyan hivatalos döntésről, mely az ingatlant a jogszabályban meghatározott tulajdonoson kívül másnak juttatná."