Orbán Viktor is pihenőfázisban

  • narancs.hu
  • 2020. június 8.

Fekete Lyuk

A miniszterelnöki Facebook-oldal is a lazítást tükrözi.

A nagy járványügyi túrák után már Orbán Viktor is könyvekkel múlathatja az időt, legalábbis a közösségi oldala szerint.

Bár már a kovászos uborkás villongása is erre utalt, Orbán most már két kedvenc témájának is újra hódolhat: a focinak és a kereszténységnek.

A hvg.hu leírása szerint Labdarúgás és tudomány című kötetet a Puskás Akadémia és a Testnevelési Egyetem közösen adta ki, és „a jövő könyveként” hivatkoztak rá az akadémia honlapján. A másik könyv Gaál Botond: Keresztyén értékek az európai kultúrában című műve. A Debreceni Református Hittudományi Egyetem Rendszeres Teológiai Tanszékének nyugalmazott professzora által írt kötet alcíme szerint „földrészünk szellemi örökségének történeti áttekintését” adja keresztyén szempontból.

Figyelmébe ajánljuk

„A magyarok az internetre menekülnek a valóság elől”

  • Artner Sisso
Szokolai Róbert korábban ifjúsági szakszervezeti vezető volt, jelenleg az Eötvös10 Művelődési Ház kommunikációs vezetője. Arról kérdeztük, milyen lehetőségei vannak a fiataloknak ma Magyarországon, kire és mire számíthatnak, valamint hogyan használják az internetet, a közösségi médiát, és mire mennek vele.

Valóra vált forgatókönyv

1984-ben került a mozikba Rob Reiner első filmje, A turné (This Is Spinal Tap). Az áldokumentumfilm egyik főszereplője maga a rendező volt, aki az éppen amerikai turnén levő fiktív brit hard rock zenekar, a Spinal Tap történetét próbálta kibogozni.