Szakács Árpád újra aktív, és most azon akadt ki, hogy a rádiók nem játsszák az Eddát

  • narancs.hu
  • 2018. szeptember 10.

Fekete Lyuk

A Magyar Idők kultúrharcosa „sejti”, miért válaszolt neki úgy Tóth Vera.

Bayer Zsolt Echo Tv-s műsorának volt vendége Szakács Árpád, aki az utóbbi hónapokban azzal vált hírhedtté, hogy temérdek kulturális szereplőnek ment neki az úgynevezett kultúrharc jegyében.

Szakács Árpád a műsorban felmondta a kormány szövegét is, amikor arról beszélt, hogy kevert népességet akarnak létrehozni valakik, merthogy az ilyen embereket úgy lehet irányítani, ahogy akarják. Szerinte a közpénzből fenntartott Petőfi rádió nem játssza a jobboldalhoz kötődő zenészek számait, és Szakácsot az is zavarja, hogy a rádiók nem játszanak rockszámokat sem. Példaként az Eddát, a Beatricét említette.

Szakács Tóth Verát továbbra sem hagyja békén, pedig az énekesnő korábban Facebook-posztban jelezte, hogy vele ne példálózzon. Az önjelölt kultúrharcos „sejti, milyen módszerek vannak abban a világban”, utalt ezzel arra, hogy szerinte miért így válaszolt a korábbi cikkére Tóth Vera.

Amikor Bayer megkérdezte Szakácsot, hogy folytatódik-e a kultúrharcos sorozata, a korábbi házmesterfőnök azt mondta, hogy igen.

Szakácsot egyébként pénteken egy nagyon hülye embernek nevezte Bereményi Géza, mire Gajdics Ottó, a kultúrharcos főnöke, a Magyar Idők főszerkesztője magyarázkodni kezdett.

Bereményi Géza a kormány kultúrharcosáról: „Szemlátomást egy nagyon hülye ember"

Az író nem bosszantja fel magát a híreken, inkább csak röhög rajtuk. Interjút adott a 24.hu-nak Bereményi Géza, aki beszélt az elmúlt hónapokban elharapódzó kultúrharcról is. „Tegnap futottam össze egy járókelővel, aki megállított azzal, hogy azt olvasta rólam a sajtóban, én vagyok a mostani rendszer kedvence.

 

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”

„Így változik meg a világrend”

Miért tört előre a populista jobboldal a nyugati világban, és hogyan alakította át Kelet-Európát? Milyen társadalmi változások, milyen félelmek adták a hajtóerejét, és milyen tartalékai vannak? És a liberális demokráciának? A tájhaza egyik legeredetibb politikai gondolkodóját kérdeztük.