Ebben a szezonban már másodjára emel árat a Dagály fürdő

  • narancs.hu
  • 2024. július 30.

Gazdaság

Éves szinten már több mint 35 százalékkal drágultak a Dagály jegyárai, pedig nincs is akkora infláció. 

Az állami fenntartású Dagály fürdőben augusztus 1-től nagyjából 15 százalékkal emelkednek a belépők és a szolgáltatások árai – szúrta ki a Portfolio, amely arra is felhívta a figyelmet, hogy a gyógy- és strandfürdőként, valamint uszodaként is üzemelő központ a szezon elején egyszer már emelt árat idén.

Mint írják, a fürdő a szezon kezdetekor, május 1-én már megemelte az árait, akkor a tavalyi szezonhoz képest 20 százalékos emelés történt. (A felnőtt belépő 2023 júniusában hétköznap még 2900, hétvégén 3400 forintba került a Dagályban, idén május 1-től 3800, illetve 4100 forintba.)  

A fürdő ezután július közepént tette közzé a Facebookon és a honlapján az új, augusztus 1-étől érvényes árlistáját, amely alapján a nyár utolsó hónapjától további 15 százalékkal emelkednek a belépők és a szolgáltatások árai. (Egy felnőtt belépő hétköznap már 4350, hétvégén 4700 forintba fog kerülni.) 

A Dagályban éves szinten így 35 százalék feletti az áremelés,

amely a tavaly még valóban kétszámjegyű, idén viszont 4 százalék környékére szelídült infláció mellett nem tűnik indokoltnak. A Dagály fürdő üzemeltetője, a Nemzeti Sportügynökség Zrt. nem reagált a lap kérdéseire.

Budapesten a legtöbb strandot a Fővárosi Önkormányzathoz tartozó Budapest Gyógyfürdő és Hévizei Zrt. működteti, hozzájuk tartozik például a Széchenyi, a Gellért, a Lukács, valamint a Palatinus strand is. A lap megkeresésére azt írták, hogy áraik a nyári szezonig változatlanok voltak, de június 15-től átlagosan 10-13 százalékos áremelés történt a tavaly nyári díjakhoz képest.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Szemrevaló: Páva – Valódi vagyok?

  • SzSz

A társadalmi szerepek és identitások a pszichológia egyik legjobban kutatott területe. Mead szerint nincs is objektív valóság, azt az egyének maguk konstruálják; Goffman úgy véli, az egész világ egy színpad, ahol mind különböző szerepeket játsszunk; míg Stryker elmélete azt magyarázza, hogy minden ember ezernyi identitással rendelkezik, s azok hierarchiába rendeződnek.

Szemrevaló: A fény

  • - bzs -

Tom Tykwer csaknem háromórás eposza mintha egy másik korból időutazott volna napjainkba (Tykwer maga is a Babylon Berlint, a múlt század húszas éveit hagyta hátra).

Szemrevaló: Gépek tánca

Markológépekkel táncolni, az ám a valami! Amikor a kotrókanál kecsesen emelkedik a magasba, akkor olyan, mint egy daru – mármint a madár (lehet, hogy magyarul nem véletlenül hívják így az emelőszerkezetet?) –, „nyakát” nyújtogatja, „fejét” forgatja.

Le nem zárt akták

A művészi identitás és a láthatóság kérdéseit helyezi középpontba Pataki Luca első önálló kiállítása. Keszegh Ágnes kurátor koncepciója szerint a tárlat krimiként épül fel: a látogatónak fragmentumokból, nyomokból kell rekonstruálnia a történetet. Az anyag kísérlet a művészszerep radikális újragondolására, és az igazi kérdése az, hogy az alkotói késztetés ledarálható-e.

Ingyen Carlsberg

  • - turcsányi -

Valamikor a múlt század kilencvenes éveinek elején Bille August nemzetközi hírű svéd filmrendező rájött, hogy mégsem lenne jó, ha ő lenne a filmművészet második Ingmar Bergmanja, még akkor sem, ha az ügyért addig számos követ megmozgatott (Hódító Pelle Max von Sydow-val, 1987; Legjobb szándékok, egyenesen Bergman forgatókönyvéből, 1992).

Utánunk a robotok?

A Székesfehérváron tavasszal bemutatott színpadi átiratot Szikora János, a Vörösmarty Színház tizenhárom év után elköszönő igazgatója rendezte. A színház vezetésére kiírt, majd megismételt pályázat után ősztől már Dolhai Attila irányításával működő teátrum irányvonala minden bizonnyal változni fog, a társulat egy része is kicserélődött, így A Nibelung-lakópark egy korszak összegzésének, Szikora János búcsúelőadásának is tekinthető.

Túlélni a békét

Az előadás ismét azt bizonyította, hogy egy ideje a Miskolci Nemzeti Színházé a magyar nyelvű színjátszás egyik legerősebb társulata. Pedig a darab – annak ellenére, hogy színházi felkérésre született – egyáltalán nem kínálja magát könnyen a színrevitelre.