A kormányzati struktúra átalakításáról szóló javaslatot nyújtott be az Országgyűlésnek Lázár János. A tervek szerint felállhat a Miniszterelnöki Kabinetiroda, mint „elsősorban általános politikai koordinációért felelős” minisztérium. Az új tárca élére Rogán Antal korábbi frakcióvezetőt nevezik ki, formálisan majd akkor, ha a parlament megszavazza a módosítást. Az elmúlt hetekben-hónapokban Lázár környezetéből azt lehetett hallani, hogy a Miniszterelnökséget vezető miniszter nagyon nem ért egyet Rogán új pozíciójával, különösen attól tartott, hogy neki kell felelnie párttársa döntéseiért, holott azokra nem lesz befolyása. Lemondását is meglebegtette, múlt heti sajtótájékoztatóján pedig finom ultimátumban közölte Orbán Viktorral, hogy mielőbb rendezze a kérdést. Rogán szervezeti leválasztásával látszólag Lázár akarata érvényesül, bár a két tárca közötti feladatmegosztás egyelőre nem teljesen tisztázott, valószínűleg a kormányzati kommunikáció is a kabinetirodához kerül. A Miniszterelnökség a továbbiakban „az állam tevékenységének kormányzati, valamint a kormány társadalompolitikai tevékenységének összehangolásával” foglalkozik, bármit is jelentsen ez.
|
A menekültek pogácsája
Nyeregben érezheti magát a Fidesz, amikor felfelé buktatja a Pasa parki lakásának méretével és az V. kerület ingatlaneladásaival is botrányba keveredő Rogánt, és e magabiztosság abból fakad, hogy a menekültkrízis miatt ezek az ügyek lekerültek a politika napirendjéről. Meglepő módon azonban a Republikon Intézet kutatása azt találta, hogy a kerítés és a menekültügyi kommunikáció felpörgése június óta csak kismértékben növelte a lakosság idegenellenességét. Leginkább a Jobbik és az LMP szavazóinak körében nőtt a menekülteket elutasítók aránya, minden erőfeszítés ellenére a fideszesek többsége még azt sem hiszi el, hogy megélhetési bevándorlók ostromolják déli határainkat.
Valami történt a Kürt Alapítványi Gimnáziumban a menekülteknek sütött pogácsákkal. A 444.hu arról számolt be, hogy több diák beleköpött a tésztába, és gyanús folyadékot is önthettek bele. Az iskola közleménye szerint a cikk egyes állításai igazak, más híresztelései tévesek, hogy pontosan mi történt, azt pedagógiai folyamat keretében vizsgálják.
Hülye unió!
Határozatot fogadott el az Országgyűlés arról, hogy a kialakult menekültválságért és a menekülő emberek haláláért egyedül az Európai Unió tehető felelőssé. Nem viccelünk, konkrétan azt írják, hogy „Brüsszel felelőtlen politikája miatt emberek halnak meg”. A szavazáson Orbán Viktor és miniszterei nem vettek részt, minden bizonnyal nem a határozatban foglalt orbitális baromságok miatt, hanem azért, mert a szöveg a kormányt is felszólítja a határok védelmére, és önmaguknak mégiscsak ciki lett volna utasítást adni.
Magyarország jól odalépett az EU-nak a belügyminiszterek mai tanácskozásán is, Csehországgal, Szlovákiával és Romániával együtt nem támogattuk a 120 ezer menedékkérő áthelyezéséről szóló javaslatot, bár azt így is nagy többséggel fogadták el a tárcavezetők.
Egyre több jel utal arra, hogy Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója nem bontotta ki az igazság minden részletét, amikor arról beszélt, hogy a röszkei összecsapásnál a menekültek gyerekeket dobáltak át a kerítésen, vagy arról, hogy lefegyvereztünk 40 horvát rendőrt. Végre fény derült ugyanakkor arra, milyen terroristát találtak a hatóságok a menekülők között. A rendőrség közleménye szerint a 39 éves szír állampolgárt a Röszkénél történtek miatt nem terrorizmussal gyanúsítják, ellenben úgy tudják, tagja volt egy iszlám fundamentalista mozgalomnak. Igaz, az index információi alapján a megnevezett szervezetet nehezen lehetne terroristának bélyegezni.
|
Közlekedési hírek
Durván zuhannak a Volkswagen részvényei, miután kiderült, hogy a cég csalt a környezetszennyezési teszteken, és körülbelül 11 millió eladott dízelmotoros autója a megengedettnél jóval több káros anyagot bocsát ki. Ha kíváncsi a turpisság részleteire, itt elolvashatja.
Sofőrönként 150-200 ezer forinttal tartozik több mint 2000 munkavállalójának a BKV – állítja az Egységes Közlekedési Szakszervezet. A vita tárgya, hogy az első ajtónál végzett jegyellenőrzés miatti pluszmunkát a közlekedési vállalat csak részben fizette ki a buszsofőröknek, akik emiatt pertársaságot alapítottak. Összkövetelésük a 300 millió forintot is elérheti.