Zsidózás, győzködés
„Annyit tőlem mindenki fogadjon el, hogy az, ami Párizsban történt, az egyértelmű bizonyítéka annak, hogy bizonyos üzleti körök, és én itt kimondom, aminek a hátterében nagy valószínűséggel akár a zsidó állam is állhat, a keresztény Európát az iszlám ellen akarja hangolni, tehát ennek a tábor létesítésének semmiféle köze nem lehet a párizsi eseményekhez…” – mondta a november 16-i rendkívül képviselő-testületi ülés előtt Huszár Gábor, Szentgotthárd polgármestere, de a Nyugat.hu révén ma nyilvánosságra került hangfelvételből az is kiderül, hogy a vezetés már a rendkívüli ülés előtt közölte az illetékesekkel, hogy a város hajlandó befogadni egy menekültek ellátására szolgáló konténertábort.
|
„Huszár a bizottsági ülésen arról győzködte a képviselőket, hogy ha nem szavazzák meg a tábor tervét, akkor a város hátrányba kerülhet, és nem együttműködőnek nyilvánítja a kormány. Ha viszont megszavazzák, akkor komoly pénzek érkeznek, ezekből több tervüket is megvalósíthatják” – írja a portál, hozzátéve, hogy „a győzködés ellenére a bizottságban szavazategyenlőség alakult ki, így nem született döntés”.
Huszárt az LMP Vas megyei szervezete lemondásra szólította fel, az izraeli nagykövetség pedig az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: Huszár Gábor szavai ismételten bizonyítják azt, hogy vannak, akik nem tanulnak a történelemből, és továbbra is a zsidó államra, Izraelre és a zsidókra vonatkozó összeesküvés-elméleteket és negatív nézeteket hangoztatnak. „Az ilyen jellegű uszítás vezetett a zsidók legnagyobb tragédiájához Magyarországon is.”
Egyelőre nem tudni, mit lép a Fidesz, de emlékeztetnénk a keceli fideszes polgármester esetére. Haszilló Ferenc a „geci zsidó” liberálisok tarkón lövéséről értekezett, ami miatt kizárták a pártból, de azóta is vezeti a várost, és a Fidesz is vígan együttműködik vele. Nem hiszik el? Olvassák el ezt!
Atomjó buli Iránban
Valószínűleg az sem dobja fel az izraeli–magyar kapcsolatokat, hogy Orbán Viktor ma Teheránban „keletinyitott”. A Fidesz.hu lelkes tudósítása szerint az aktus így indult: „A kormányfőt katonai tiszteletadással fogadták az iráni fővárosban, ahová keddig tartó hivatalos látogatásra érkezett. Az iráni első alelnökkel folytatott délelőtti megbeszélés után Orbán Viktor sajtónyilatkozatában örömét fejezte ki, hogy Irán »átvészelte« a szankciós időszakot, és visszatér a világgazdaság és a világpolitika vérkeringésébe. »Nekünk, magyaroknak különleges élmény itt lennünk Teheránban. Egy nagy civilizáció központjában lehetünk« – mondta a kormányfő, és utalt arra, hogy a magyarok történetének első írásos emlékei perzsa és arab források.”
|
Orbán délután már az Iráni Kereskedelmi és Iparkamara épületében zúzta a „mintegy 200 magyar és iráni üzletember részvételével rendezett tanácskozáson”. „Mindent, ami ma Magyarországon üzleti lehetőségként létezik, gondolkodásunknak, szellemi teljesítményünknek és fizikai munkánknak köszönhetjük” – mondta egyebek mellett, ám mondott ennél sokkal cifrábbat is: „Az iráni nukleáris programban is szeretnénk részt venni, Magyarország a szakemberképzés területén szívesen működne együtt az iráni atomtudósokkal.” Vona Gábor se mondhatta volna szebben.
Eszék–Felcsút-tengely
A Nemzeti Sport Online viszont arról számolt be, hogy horvátországi médiaértesülések szerint a Puskás Akadémia fontolgatja, hogy részesedést vásárol a pénzügyi gondokkal küzdő első osztályú horvát labdarúgócsapatban, az NK Osijekben. A Puskás Futball Club Kft. írásban jelezte érdeklődését az eszéki klubnak. A kft. tulajdonosa pedig nem más, mint az ország legtöbb közpénzt elnyelő sportszervezete, az Orbán Viktor által alapított Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítvány. Ebben a magunk részéről semmi kivetnivalót nem látunk, a miniszterelnök köztudomásúlag szeret Horvátországban nyaralni, miért ne lenne neki ott is egy focicsapata. Még ha a mi pénzünkből is. Már csak az a kérdés, mikor kezdődik az Eszék–Felcsút kisvasútvonal építése.
|
Aláírásgyűjtés Orbán ellen. Nyugi, nem nálunk!
„Az Európai Bizottság (EB) hétfőn nyilvántartásba vette az európai polgári kezdeményezést, amely, ha sikerrel jár, arra kéri az EB-t, hogy javasolja a hetes cikk szerinti eljárás megindítását, vagyis annak a vizsgálatát, hogy a magyar kormány tiszteletben tartja-e az alapvető európai értékeket a munkája során” – írja az Eurológus blog, hozzátéve, hogy a „Bizottság politikai vezető testülete, a biztosok kollégiuma múlt kedden megvitatta, hogy befogadható-e a polgári kezdeményezés, és úgy döntött, hogy a nyilvántartásba vétel feltételei teljesültek”.
Ahhoz, hogy a kezdeményezés eredményes legyen, „legalább hét tagállam egymillió állampolgárától kell aláírást begyűjteniük a kezdeményezőknek, amire egy évük van – jegyzi meg a hvg.hu. – A támogató nyilatkozatok ellenőrzésére további három hónap áll rendelkezésre, majd ha az aláírások hitelesnek bizonyulnak, a szervezők az Európai Bizottság elé terjeszthetik az Orbán-kormánnyal szembeni kifogásukat, illetve lehetőséget kapnak rá, hogy az Európai Parlament nyilvános meghallgatásán ismertessék a kezdeményezést”.
Az Eurológus szerint azonban az egésznek nem sok értelme van. „A hetes cikk életbe léptetéséről a Miniszterek Tanácsa dönt. Ha a miniszterek úgy látják, hogy fennáll az egyértelmű veszélye annak, hogy sérülnek az unió alapvető értékei, egy konzultációs folyamatot indítanak be az eu-s kormányokat összefogó Tanács és Magyarország között. Évekre vagyunk tehát attól, hogy a magyar kormány elleni büntetések egyáltalán szóba kerülnének” – írják.
Beleszálltak Nagy Feróba
Az énekes kocsijába Veresegyházán hajtott bele egy főútra kikanyarodó BMW, szerencséjére csak az autó hátulját kapta el. „Csak a baleset után fogtam fel, mekkora szerencsém volt, csoda, hogy még élek! Meghalhattam volna, ha nem csak a kocsi hátulját kapja el a BMW, így viszont sértetlenül szálltam ki az autóból” – mondta Nagy Feró a Bors.hu-nak.