Korábban „nagyon távoli lehetőségként” említette a brit hírszerzés, hogy egy vuhani laborból ered a világszerte több mint 3 és félmillió áldozatot követelő koronavírus, de most már elképzelhetőnek tartja – erről ír a The Times vasárnapi száma.
A Telex arra emlékeztet, hogy míg eddig a nyugati országok hírszerző szervezetei jellemzően kizárták, illetve összeesküvés-elméletnek tartották annak a lehetőségét, hogy a járvány kirobbanásában szerepe lehetett volna a kínai város virológiai intézetének, ez a nézet gyökeresen megváltozott.
Ezt a portál összefüggésbe hozza azzal, hogy a napokban Joe Biden amerikai elnök arra utasította az amerikai hírszerzést, nézzen utána, nem származhat-e mégis laboratóriumból a koronavírus.
Valószínűleg az az információ változtatott a hírszerzők meggyőződésén, hogy egy jelentés szerint 2019 novemberében a vuhani virológiai labor három munkatársa megbetegedett, kórházba került.
A Facebook újabban már nem távolítja el azokat a bejegyzéseket, amelyek arról szólnak, hogy a koronavírus emberi eredetű, vagy tudatosan hozták létre.
Márciusban a WHO Kínában vizsgálódott ez ügyben.
A világszervezet akkor arra jutott, az a legkevésbé valószínű, hogy a járvány laborból szabadult el. Igaz, azt is mondta Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz főigazgató, hogy ezt még tovább kell vizsgálni, és a nemzetközi stáb, amely a járvány eredetét próbálta kideríteni, „nehézségekbe ütközött”, amikor az „elsődleges adatokat” próbálta megszerezni Kínában.
Kedves Olvasónk!
Üdvözöljük a Magyar Narancs híroldalán.
A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.
Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők. De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.
Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!