Koronavírus: 87-en haltak meg

  • narancs.hu
  • 2021. január 16.

Katasztrófa

Ma egy kicsit kedvezőbbek a hivatalosan közölt számok.

Meghalt 87, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 1438 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést. Ezzel 350 587-re nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké 11 264-re emelkedett.

    A gyógyultak száma 227 325, az aktív fertőzötteké 111 998. Kórházban 4408 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 328-an vannak lélegeztetőgépen.

    Hatósági házi karanténban 24 874-en vannak, a mintavételek száma 2 936 435-re nőtt.

Figyelmébe ajánljuk

A bűn nyomora és a nyomor bűne Vadkeleten

Hogy milyen nyomor vezethet el a bűnhöz, amelyben csak némi élelmet vagy egy fél minimálbért sikerül zsákmányolni? Kik az áldozatok és miért hallgatnak? A leszakadó kistérségek sajnos kiváló terepet jelentenek, hogy egy pillantást vessünk a kétségbeejtő helyzetre.

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.