„Nem akartam katódgyárat, nem akartam dögöket. Mindkettő lett. A fejünk fölött döntenek mindenről” – ezt mondta egy ácsi lakos Bábolnán, a szerdai lakossági fórumon a Telex tudósítása szerint.
A gyűlést azért tartották, mert a száj- és körömfájás miatt leölt állatok tömegeit – Kisbajcsról, majd Darnózseliről és Dunakilitiről is, összesen 5200 tetemet – a település határában temették el a hatóságok. Erről előzetesen nem értesítették, és menet közben sem tájékoztatják a helyieket. Ők féltik az ivóvizüket, az egészségüket, attól is tartanak, az ingatlanjaik értéküket veszítik.
A fórumon Horváth Klára bábolnai polgármester arról beszélt, hogy miként a település lakói, az önkormányzat is hiába kért rendes tájékoztatást, így nyilván nem tudott válaszolni a helyiek kérdéseire. Most aláírásgyűjtés kezdődött, a bábolnaiak így szeretnék kinyilvánítani akaratukat, hogy harmadszor – ha megint felbukkanna valahol a betegség – már ne hozzájuk vigyék a leölt, elpusztult állatok tetemeit. A fórumon fogadkoztak, hogy
ha még egy szállítmány érkezik, összebilincselik magukat és a kamionok elé állnak, nem engednek be több marhatetemet.
A választókerület országgyűlési képviselője, Czunyiné Bertalan Judit nem vett részt a gyűlésen. Horváth Klára polgármester elmondta, ő hívta a képviselőt telefonon, és elmondta neki, hogy „szarrá tették” a települést. Czunyiné ezen megdöbbent, azt mondta, Horváth Klárától nem szokta meg ezt a hangnemet. A polgármester azt felelte, hogy most így érez.
A bábolnai fórumon elhangzott, az állam három monitoringkutat tervez fúrni a település határában, hogy ezzel figyeljék a vízadó réteg tisztaságát. Az azonban nem derült ki, mi történik, ha e kutak valamelyikéből vett minta pozitív lesz. Popovics György, a Komárom-Esztergom megyei közgyűlés kormánypárti elnöke jelen volt a gyűlésen. Elnézést kért azért, hogy a legutóbbi fórumra nem ment el. Azt mondta,
„imádkozzunk, hogy még egyszer ne történjen kitörés, de ha így is lesz, akkor sem kerülhet ide több állat”.
Bábolnán a helyi képviselő-testület rendkívüli ülésen határozatban tiltakozott április 8-án az ellen, hogy a Darnózselin és Dunakilitin leölt 3500 marhát is ott ássák el. Másnap az állami szervek zártkörű megbeszélésre hívták Bábolna, Bana, Ács, Bőny, Bőnyrétalap, Nagyszentjános önkormányzati vezetőit. A bábolnaiak úgy érezték, nem kaptak megnyugtató válaszokat, ezért egy hete félpályás útlezárással tiltakoztak. Közben már hordták a leölt marhákat a teherautók, és dögszag is terjedt a közelben, az M1-es autópályán közlekedők is érezhették a 90-95-ös kilométernél.