Nincs nagy elmozdulás a koronavírus adatokban

  • narancs.hu
  • 2021. január 30.

Katasztrófa

12 463-ra emelkedett a halottak száma

Meghalt 89, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 1370 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést Magyarországon.

 A kormányzati portálon azt írták: 366 279-re nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké 12 463-ra emelkedett, a gyógyultak száma 259 555.

    Az aktív fertőzöttek száma 94 261-re csökkent. Kórházban 3582 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 264-en vannak lélegeztetőgépen.

    Hatósági házi karanténban 20 147-en vannak, a mintavételek száma 3 138 146-ra nőtt.

 

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.