Svéd beismerés: „jobban is kezelhettük volna a járványt“
koronavirus-Svedorszag-MTI-EPA_top_story_lead.jpg

Svéd beismerés: „jobban is kezelhettük volna a járványt“

  • narancs.hu
  • 2020. június 3.

Katasztrófa

Eddig 4500 áldozata volt a koronavírusnak az országban.

Svédország sokkal jobban is kezelhette volna a koronavírus-járványt, és megakadályozhatta volna, hogy ilyen sokan meghaljanak. Ezt a svéd járványkezelési stratégia megalkotója ismerte be, írja a Guardian.

A koronavírus majdnem 4500 áldozatot szedett Svédországban, jóval többet mint a szomszédos Dániában, Norvégiában vagy Finnországban. Ennek oka a kritikusok szerint, hogy a svéd kormány nem rendelt el olyan szigorú korlátozó intézkedéseket mint sok más európai ország.

Anders Tegnell a svéd közegészségügyi ügynökség vezető epidemiológusa beismerte, többet is tehettek volna.

Miközben Európa nagy részén bezártak az iskolák, boltok és a legtöbb ember pár hónapig otthon maradt, addig Svédország az emberekre bízta mit tesznek. A kormány csupán kérte az embereket, hogy tartsanak fizikai távolságot, és mossanak gyakran kezet.

Az idősotthonokban csak március végén tiltották be a látogatásokat, de a svéd halálos áldozatoknak a fele ilyen intézetekben élt. Tegnell azzal védekezett, hogy nem lehetett tudni, hogy a máshol meghozott intézkedések mennyire működtek volna Svédországban.

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.