Éttermi fotópályázat

Mona Lisa a kifőzdében

  • 2012. augusztus 1.

Közlemény

Minek ide múzeumi negyed, amikor a hazai kifőzdék, kiskocsmák, büfék és éttermek is roskadásig vannak klasszikus festményekkel, ismerős filmrészletekkel vagy hangulatos naplementékkel!

Érezte már evés közben, hogy figyelik? Hogy miközben a levesét kanalazza, egy felettébb ismerős nőszemély mosolyog önre? S mikor a mosoly irányába emelte tekintetét, meglepve tapasztalta, hogy a kifőzde falára festett Mona Lisával néz farkasszemet? Minek ide múzeumi negyed, amikor a hazai kifőzdék, kiskocsmák, büfék és éttermek is roskadásig vannak klasszikus festményekkel, ismerős filmrészletekkel vagy hangulatos naplementékkel!


Hol a Sixtus-kápolna híres részletei köszönnek vissza egy frissen sült cordon bleu fölött, hol a görög szigetvilágban vagy Manhattan felhőkarcolói fölött készül lemenni a nap egy tál édes-savanyú csirke közvetlen közelében, hol egy Nagy-Magyarország pannó színesíti a falfelületet.

A narancs.hu éttermi festménygyűjtést hirdet: ha szembejön a Mona Lisa, netán Audrey Toutou falra festett portréja kacsint önre tejeskávéja felett, vagy a tulaj festett mása mosolyog a falról, ne essen pánikba! Örökítse meg az élményt, s küldje el nekünk néhány keresetlen szó (helyszínmegjelölés) kíséretében éttermi fotóját. A legsikerültebbeket fotógalériában tesszük közzé.

 

A fotókat „Freskó” jeligére a narancsonline [at] narancs [dot] hu címre várjuk.

Figyelmébe ajánljuk

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.