A brazil elnök minisztereivel közösen ejtőernyős ugrásra készül

  • narancs.hu
  • 2020. december 25.

Külpol

Így emlékszik katonai múltjára.

Jair Bolsonaro brazil elnök néhány miniszterével közösen készül ejtőernyős ugrásra. Ezt a katonai múltjára büszke 65 éves politikus a Facebook oldalán jelentette be.

"Januárra-február elejére ejtőernyős ugrást tervezünk itt, Brazíliavárosban. Szeretném felidézni boldog szolgálati éveimet a deszantosoknál" – közölte Bolsonaro.

Hozzátette, hogy meghívta az eseményre kabinetje katonaviselt tagjait. Ezzel összefüggésben többek között Fernando Azevedo e Silva védelmi minisztert, Eduardo Pazuello egészségügyi tárcavezetőt, valamint kabinetfőnökét, Luiz Eduardo Ramost említette.

Azt is elmondta, a parancsnoki szellemet erősítő közös ugrást egy munkaszüneti napra tervezik, hogy senkinek se kelljen elszakadnia hivatali kötelességeitől. Hozzáfűzte, hogy a brazil Embraer cég gyártotta KC-390-es katonai szállítógép fedélzetéről terveznek ugrani.

Bolsonaro, aki 1977-ben diplomázott Agulhas Negras katonai akadémiáján, a hadsereg tüzérségi, illetve ejtőernyős-alakulatainál teljesített szolgálatot. Századosi rangban szerelt le 1988-ban.

 (MTI)

Figyelmébe ajánljuk

Mesterségvizsga

Egyesek szerint az olyan magasröptű dolgokhoz, mint az alkotás – legyen az dalszerzés, írás, vagy jelen esetben: színészet –, kell valami velünk született, romantikus adottság, amelyet jobb híján tehetségnek nevezünk.

Elmondom hát mindenkinek

  • - ts -

Podhradská Lea filmje magánközlemény. Valamikor régen elveszett a testvére. Huszonhét évvel az eltűnése után Podhradská Lea fogta a kameráját és felkerekedett, hogy majd ő megkeresi.

Nem oda, Verona!

  • - turcsányi -

Valahol a 19. század közepén, közelebbről 1854-ben járunk – évtizedekre tehát az államalapítástól –, Washington területén.

Nagyon fáj

  • Molnár T. Eszter

Amióta először eltáncolta egy kőkori vadász, ahogy a társát agyontaposta a sebzett mamut, a fájdalom a táncművészet egyik legfontosabb toposza.