Blogokat perel az Apple Steve Jobs, az Apple vezérigazgatója három Apple-rajongó szájtot perel ipari titoksértés miatt, miután a cégrõl és termékeirõl nem hivatalos információkat jelentettek meg - adta hírül a Forbes. A bíróságon az Apple-vezér arra hivatkozott, hogy ezeket az oldalakat nem védheti a szólásszabadság joga, ugyanis nem számítanak hivatalos médiumnak. Közben egy Google-dolgozót és a Delta légitársaság egyik munkatársát is elbocsátották privát naplóbejegyzéseik miatt. Amennyiben a bíróság helybenhagyja az Apple keresetét, a blogok mellett más médiumokra is hatással lehet a döntés. A beperelt weboldalakon a cég törvénytelen üzleti stratégiáiról cikkeztek, illetve arról is írtak, hogy az Apple piacvezetõ iTunes zeneletöltõ szolgáltatásával letöltött számok - az Apple termékein kívül - nem mûködnek más lejátszóval. Az Apple azzal magyarázta keresetét, hogy a kifogásolt weboldalak "nem legitim tagjai a sajtónak". Szakértõi csoportok közben a blogok különleges szabályozását sürgetik, miután a CNN szerint az Egyesült Államokban az idén több munkavállalót is elbocsátottak privát webnaplóikban írottak miatt. Mark Jen, a Google munkatársa bejegyzésében kollégái fizetését elemezte, míg Ellen Simonetti légiutas-kísérõ szexi fotókat helyezett el szájtján saját magáról, amelyeken munkahelye, a Delta egyenruhájában pózolt.
Perelik a magyar hackert Eljárás indítását rendelte el a stockholmi fõügyész egy 25 éves magyar állampolgár ellen, aki bizalmas adatokat szerzett az Ericsson információs hálózatából. A vállalat svédországi számítógépes belsõ hálózati rendszerébe elõször két évvel ezelõtt hatolt be egy magyar állampolgár, hogy bizalmas belsõ adatokhoz szerezzen jogosulatlanul hozzáférést. Az Ericsson már a korai szakaszban felfedezte a behatolást, s elhatározta, hogy megtalálja, felfedi indítékait és bíróság elé állítja az elkövetõt. Az Ericsson a behatolásról jelentést tett a svéd rendõrségnek, mely hosszú idõn át figyelte a fiatalember akcióit, értékelte, milyen adatokhoz akar hozzájutni és kinek dolgozik. A rendõrségi nyomozás kiderítette, hogy az elkövetõ egyedül dolgozott, nem adott át adatokat harmadik félnek. A behatolás így az Ericsson ügyfeleit nem érintette, a svéd vállalatot érõ kár mértéke magára az elkövetés tényére korlátozódik. A rendõrség 2004 októberé-ben tartóztatta le a 25 éves magyart Svédországban.
Adatvédõk a titkosszolgálat ellen Különleges sikert ért el az ellenmegfigyelés terén az osztrák Quintessenz egyesület (quintessenz.at). Az adatvédõ társaság elõbb feliratkozott az amerikai nemzetbiztonsági hivatal (NSA) egyik hírlevelére, majd kihasználva a szerverváltáskor keletkezett konfigurációs hibát, letöltötte annak teljes archívumát - adta hírül az Index a Der Standard nyomán. A biometriai konzorcium projektlistájáról van szó, amely a biometriai ellenõrzõ technológiákkal foglalkozik. A levelezõlistáról kinyert adatokból kiderült, hogy a szervezetet 1994-ben hívták életre, mivel az NSA attól tartott, hogy a biometria terén más országok fejlesztéseinek átvételére szorul. A megkaparintott kereken 10 ezer üzenet elsõ kiértékelése azt mutatja, hogy a biometriai kutatásokat végzõ cégek vezetésében számos egykori titkosszolga foglal helyet. A levelezõlistához kezdetben csak az NSA munkatársai és az amerikai hadsereg vezetõi férhettek hozzá, idõvel egyre nagyobb körben megnyitották a civil szakértõk elõtt is. A Quintessenz aktivistái hamis névvel és ügyesen kifundált fedõtörténettel iratkoztak fel a listára. Az 1952-ben alapított NSA elsõsorban rádióadások, telefonbeszélgetések és e-mailek lehallgatását, megfejtését és kiértékelését végzi.
Rakétatudós Michael Griffin személyében egy rakétaszakértõt nevezett ki pénteken a NASA, az amerikai ûrkutatási hivatal élére George Bush elnök. Griffin korábban a rakétavédelmi rendszer kifejlesztésében vezetõ mérnökként dolgozott. A NASA irányítását Sean O'Keefe-tõl veszi át, akinek a fõigazgatósága idején robbant fel a Columbia ûrsikló.
Csuklóvideó "Túlzásnak" tartja egy palesztin törvényhozó azt a V-Rambo névre keresztelt, csuklón hordozható miniképernyõt, amelyet az izraeli hadsereg rendszeresített, hogy a katonák azon nézhessék a kémrepülõgépek által közvetített videofelvételeket.
Vírusszakértõ Ötezer eurós pénzbírsággal sújtotta egy francia bíróság azt a vírusszakértõt, aki egy bizonyítási kísérlet során a neten publikálta egy vírusirtó szoftver visszafejtett forráskódját. Francia programozók szerint a precedensértékû ítélet visszavetheti a vírusirtó szakma fejlõdését.
Emberklónozás Az ENSZ közgyûlése múlt kedden 84 szavazattal 34 ellenében, 37 tartózkodás mellett elfogadta az emberi klónozást elítélõ határozatát. Az ENSZ annak ellenére nem tudott koherens álláspontra jutni a kérdésben, hogy a reproduktív klónozást gyakorlatilag minden ország tiltaná.
Atomfizikus 98 esztendõs korában, az amerikai Ithakában elhunyt Hans Bethe, az atombomba kifejlesztésére irányuló Manhattan Project egyik tagja. Legfontosabb tudományos eredménye a csillagok belsejében folyó fúziós energiatermelésrõl szóló 1938-as dolgozata, amelyért 1967-ben fizikai Nobel-díjat kapott.
Akkumulátor Hat perc alatt teljesen feltölthetõ és a maiaknál tízszer hosszabb ideig mûködõképes akkumulátort mutatott be egy nevadai fejlesztõcég. Az Altair szabadalmában az anód felülete lítium-titanát nanokristályokból épül fel, és ez a felület - egy vegyészeti trükknek köszönhetõen - grammonként száz négyzetméteres.