Európában az egyik legszigorúbb szabályozás van érvényben Írországban, ugyanis sem a nemi erőszak, sem a vérfertőzés vagy a magzat fejlődési rendellenessége nem indok az abortuszra. Pénteken azonban népszavazást tartanak arról, hogy kivegyék-e az alkotmányból az 1983-ban elfogadott, az abortusz kivételek nélkül tiltó módosítását. Az MTI arról ír, hogy évente ír nők ezrei utaznak el külföldre csak azért, hogy elvégezhessék a terhességmegszakítást. A szabályok enyhítését a tavaly hivatalba lépett Leo Varadkar kormányfő ígérte meg.
Teljesen tiltott az abortusz Afrikában Kongóban, a Kongói Demokratikus Köztársaságban, Egyiptomban, Gabonban, Bissau-Guineában, Madagaszkáron, Mauritániában, Szenegálban, Amerikában Hondurasban, Nicaraguában, Salvadorban, Suriname-ban, Haitin és a Dominikai Köztársaságban, Ázsiában pedig a Fülöp-szigeteken, Palaun és Laoszban.
Rendkívül korlátozott körülmények között engedélyezett az abortusz számos országban, így Elefántcsontparton, Líbiában, Ugandában, Dél-Szudánban, Irakban, Libanonban, Szíriában, Afganisztánban, Jemenben, Bangladesben, Mianmarban, Srí Lankán, Guatemalában, Paraguayban, Venezuelában és Chilében.