Ferenc pápát elszomorította, hogy egyesek külföldre utaztak a karantén ellenére

  • narancs.hu
  • 2021. január 3.

Külpol

Amíg mások otthonaikban vészelték át az időszakot. 

„Nem tudjuk, mit tartogat számunkra 2021, de amit közösen megtehetünk, az az, hogy egy kicsivel több erőfeszítést tegyünk az egymás iránti gondoskodásra” – fogalmazott újévi videóüzenetében Ferenc pápa, hozzátéve, mindig ott a kísértés, hogy a saját érdekeinket tartsuk szem előtt. 

A pápát mélységesen elszomorította, hogy sokan a kijárási korlátozások ellenére utaztak el az ünnepek idején, miközben mások szenvedtek – írja a hvg.hu. Ezért elítélte azokat, akik külföldre menekültek szórakozni a lezárások elől, hiszen ezzel semmibe veszik beteg embertársaikat. 

 

Figyelmébe ajánljuk

„A magyarok az internetre menekülnek a valóság elől”

  • Artner Sisso
Szokolai Róbert korábban ifjúsági szakszervezeti vezető volt, jelenleg az Eötvös10 Művelődési Ház kommunikációs vezetője. Arról kérdeztük, milyen lehetőségei vannak a fiataloknak ma Magyarországon, kire és mire számíthatnak, valamint hogyan használják az internetet, a közösségi médiát, és mire mennek vele.

Valóra vált forgatókönyv

1984-ben került a mozikba Rob Reiner első filmje, A turné (This Is Spinal Tap). Az áldokumentumfilm egyik főszereplője maga a rendező volt, aki az éppen amerikai turnén levő fiktív brit hard rock zenekar, a Spinal Tap történetét próbálta kibogozni.