Ha valaki nincs velünk egy véleményen, az csakis azért lehet, mert gyűlöli Magyarországot

  • narancs.hu
  • 2018. február 19.

Külpol

Ennél lejjebb nem süllyedhet a magyar diplomáciai kommunikáció.

A kormánynak eddig is nagyon jól ment, hogy az igen összetett és bonyolult menekültkérdést a legegyszerűbb kommunikációs szintig züllessze. Elég csak a kék plakát kampányaira gondolnunk, ahol gátlástalanul zúdítják a lakosság elé a kormány ordítóan demagóg, unalomig ismételt üzeneteit.

Úgy tűnik, hogy Szijjártó Péter a diplomáciai kommunikációban sem ugorja meg ezt a szintet. Egész egyszerűen azt nyilatkozta, hogy Jean Asselborn luxemburgi külügyminiszter „gyűlöli Magyarországot”. Ő egy elvakult bevándorláspárti, a migrációt támogató politikus, aki Soros György kottájából játszik.

Szijjártó szerint Luxemburg elárasztaná Európát, így Magyarországot is migránsokkal, „szélsőségesen liberálisok, elfogadhatatlan álláspontot képviselnek”.
A külgazdasági és külügyminiszter ezt arra reagálva közölte, hogy Jean Asselborn a liberális Der Tagesspiegel napilap online kiadásában hétfőn a Stop Soros-törvénycsomag kapcsán azt mondta: „az EU-nak fel kell állnia, és fel kell háborodnia”, és aktiválni kell a 7. cikkelyt.
Szijjártó Péter közölte: Jean Asselborn a mostani nyilatkozatával minden határon túlment. 
„Jean Asselborn egy ostoba ember, a magyarok azonban nem azok, a magyaroknak nincs szükségük a luxemburgi külügyminiszter agymenéseire ahhoz, hogy tudják, mi a jó nekik” – fogalmazott a tanult magyar miniszter.
A külgazdasági és külügyminiszter szerint Jean Asselborn nyilatkozata megmutatta az áprilisi választás tétjét. 
„Az Orbán-kormány Magyarország biztonságát védi, a luxemburgi külügyminiszter azonban Soros Györggyel és magyarországi elvbarátaikkal lebontanák a kerítést, és elárasztanák migránsokkal Magyarországot” – emelte ki Szijjártó Péter.

Figyelmébe ajánljuk

Mit jelent számunkra az új uniós médiatörvény?

  • Polyák Gábor
Március 13-án az Európai Parlament is rábólintott, és így uniós jogszabállyá lett az európai mé­dia­szabadságról szóló törvény. A rendelet végleges szövegét hamarosan ki is hirdetik az európai közlönyben. Mit jelent ez az új szabályozás a magyarországi sajtóviszonyokra, és mit az európaiakra nézve?