Kamala Harris mögé sorakoznak fel a demokraták

  • narancs.hu
  • 2024. július 22.

Külpol

Egyelőre még nem ő a hivatalos jelölt, de nagyon úgy tűnik, hogy ő lesz. 

Miután Joe Biden amerikai elnök vasárnap az X-en közzétett közleményében jelentette be, hogy visszalép a jelöltségtől, nem indul az elnökválasztáson, majd azt is közölte, hogy felajánlja támogatását Kamala Harrisnak, hogy ő legyen a demokraták elnökjelöltje, a párt nagyja fel is sorakozott Kamala Harris eddigi alelnök mögött. 

A Demokrata Párt állami pártvezetőinek „elsöprő többsége” megszavazta, hogy Joe Biden helyett Kamala Harris legyen az elnökjelölt – közölte az Állami Demokrata Bizottságok Szövetsége (ASDC). A "Biden for President" kampánybizottságot hivatalosan átnevezték "Harris for President"-re, egyben tartva a stábot és a 98 millió dollárnyi anyagi tartalékot.

Több neves demokrata politikus is meleg hangon méltatta Harrist, Gavin Newsom kaliforniai demokrata kormányzó például arról beszélt, hogy mivel az amerikai demokrácia és a jövő forog kockán, senki sem léphet fel Harrisnél jobban Donald Trump sötét víziója ellen. 

Bár a Demokrata Párt szinte egy emberként állt be Kamala Harris mögé, a CNN arról ír, hogy egyelőre még nem egyértelmű, hogy ő lesz-e a hivatalos jelölt, és hogy milyen módon történik majd a hivatalos kiválasztása. Most ugyanis a párt nemzeti konvenciójának delegáltjainak kellene döntenie az elnökjelölt személyéről, és míg egyesek Harrisnek akarnák biztosítani a jelöltséget, vannak olyanok, akik továbbra is egy teljesen nyitott választási folyamatot támogatnának. 

Jaime Harrison, a Demokrata Nemzeti Bizottság elnöke közleményében egy átlátható és rendezett folyamatot ígért  következő napokban, amelynek eredményeként a párt egységesen és egy jelölttel haladhat majd tovább.

Közvélemény-kutatások szerint Kamala Harris egyébként jobb eredményt tudna elérni Donald Trumppal szemben mint akár Biden, akár más potenciális demokrata jelöltek. 

Nagy kérdés azonban az is, hogy ki lenne Harris alelnökjleöltje: a CNN szerint főleg demokrata kormányzók jönnének szóba, például Josh Shapiro Pennsylvaniából, Roy Cooper Észak-Karolinából és Andy Beshear Kentuckyból. 

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.

 

Gyilkosok szemlélője

A két évtizede elhunyt Roberto Bolaño minden egyes műve a költészet, a politika és a vadállati kegyetlenség együtthatásairól szól, az író regényeiben és elbeszéléseiben vissza-visszatérő karakterekkel, a költészet és a világ allegorikus megfeleltetésével olyan erős atmoszférát teremt, amelyből akkor sem akarunk kilépni, ha az hideg és szenvtelen.

Hús, kék vér, intrika

A folyamatosan az anyagi ellehetetlenülés rémével küszködő Stúdió K Színház jobbnál jobb előadásokkal áll elő. Az előző évadban a Prudencia Hart különös kivetkezése hódította meg a nézőket és a kritikusokat (el is nyerte a darab a legjobb független előadás díját), most pedig itt van ez a remek Stuart Mária. (A konklúzió persze nem az, hogy lám, minek a pénz, ha a függetlenek így is egész jól elműködnek, hiszen látható a társulatok fogyatkozásán, hogy mindez erőn túli áldozatokkal jár, és csak ideig-óráig lehetséges ilyen keretek között működni.)

Ide? Hová?

Magyarországon úgy megy, hogy négy­évente kijön a felcsúti jóember a sikoltozó övéi elé, és bemondja, hogy ő a Holdról is látszik.