Bírságol Terézváros az otthagyott kutyaürülékért

  • narancs.hu
  • 2025. február 15.

Lokál

A szombaton indult kampány címe: Ne hagyd szarban Terézvárost!

Nagyon sok lakossági panasz szól Budapest VI. kerületében, Terézvárosban arról, hogy a sétáltató gazdák egy része nem szedi fel a saját kutyája után az ürüléket. Ez a probléma állandóan feladatot ad az önkormányzatnak, amely öt év alatt háromszorosára emelte a köztisztaságra szánt költségkeretet. Terézváros évente több mint tízmillió forintot költ a kutyaürülék-tartó szemetesek kihelyezésére és karbantartására, és ingyenes ürülékgyűjtő zacskókat helyez ki, de még mindig vannak gondok.

Az önkormányzat szombati közleménye, amely a Ne hagyd szarban Terézvárost! című, február 15-én indult kampány részleteit ismerteti, idézi Soproni Tamás polgármestert: „súlyos bírsággal sújtjuk azt, aki az ellenőrzés során fennakad, vagy tetten érjük, és ehhez minden eszközünket használni fogjuk. A felelős állattartók, az itt élők, a turisták és az átutazók sem akarnak kutyaszart látni az utcákon, a közösségi együttélés és az állattartás minimuma, hogy valaki felszedje a végterméket kutyája után.”

Akár 100 ezer forint is lehet a rendészek által kiszabott bírság,

ha a kutyában nincs chip, nem visel pórázt, illetve gazdájánál nincs ürülékgyűjtő zacskó.

Azt is tervezik a kerületben, hogy olasz és spanyol mintára, DNS-adatbázis alapján azonosítani fogják a renitens gazdákat, ezért felvették a kapcsolatot azokkal a városokkal, ahol ez a rendszer a gyakorlatban működik. 

Arra, hogy szigorítani fogják az ellenőrzést a közterületen, egy hónapon át közterületi plakátok és online kampány hívja fel a figyelmet. Az önkormányzat tájékoztató füzetet is készített a kutyatartóknak. Azoktól, akik rászorulnak, továbbra is átvállalja a város a kutya oltásának és ivartalanításának költségét. Az Andrássy út és az Eötvös utca sarkán kísérleti jelleggel készült egy kutyavécé. 

Februárban 146 alkalommal ellenőriztek a rendészek kutyasétáltatókat. A póráz, illetve az ürülékgyűjtő hiánya miatt 17 esetben bírságoltak, de megköszönték az együttműködést is azoknak, akik minden szabályt betartanak. 

A címlapkép illusztráció

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Klasszissal jobban

  • - minek -

Az utóbbi évtizedek egyik legnagyszerűbb poptörténeti fejleménye volt a Saint Etienne 1990-es létrejötte, no meg három és fél évtizedes, nagyjából töretlen, egyenletesen magas színvonalú pályafutása – mindez azonban most lezárulni tűnik.

Közös térben, külön utakon

A gesztusfestészetet helyezi fókuszba a hajdani Corvin Áruház épületében működő Apollo Gallery legújabb kiállítása, amely három figyelemre méltó kortárs absztrakt művész világát hozza össze.

Anyu vigyázó tekintete

Kamasz lánynak lenni sosem könnyű, de talán még nehezebb egy Himalájában fekvő bentlakásos iskolában a 90-es években. Mira (Preeti Panigrahi) eminens tanuló: egyenszoknyája mindig megfelelő hosszúságú (szigo­rúan térd alá ér), jegyei példásak, gondolatait tanulmányai és sikeresnek ígérkező jövője töltik ki.

Éden délen

  • - turcsányi -

Egy évvel a The Highwaymen együttes megalakítása után, 1986-ban kijött egy tévéfilm – nyilván népszerűsítendő az úgynevezett outlaw country muzsika valaha élt négy legnépszerűbb alakjával összerántott truppot.

Hol nem volt

Tökéletesen passzol a két éve Szemle Plusz néven újragondolt Városmajori Színházi Szemle programjához a nagyváradiak Csárdáskirálynője. Már csak azért is, mert tavaly a Színházi Kritikusok Céhének tagjaitól ez a produkció kapta meg a legjobb szórakoztató előadásnak járó szakmai elismerést. Novák Eszter rendezése mégsem működött ezen a vihar utáni, esős nyárestén.