A Netfix végre elárulta, melyek a legnépszerűbb filmjei
BirdBox_top_story_lead.jpg

A Netfix végre elárulta, melyek a legnépszerűbb filmjei

  • narancs.hu
  • 2020. július 15.

Mikrofilm

Nem, nem a Bird Box az első.

A Netflix történetében először nyilvánosságra hozta, melyik volt a 10 legsikeresebb saját gyártású filmje.

Az első négy hét megtekintései alapján a lista első helyén a Tyler Rake: A kimenekítés (Extraction) áll, amit a bemutatása utáni első hónapban 99 millióan néztek meg. Ebben a számban benne van annak hatása is, hogy a film bemutatója idén tavasszal volt, amikor a lezárások miatt a mozik sem voltak nyitva, és a kényszerű otthonmaradások miatt megnőtt a Netflix előfizetőinek száma is.

A második helyen a Madarak a dobozban (Bird Box) áll, 89 millió megtekintéssel harmadik a Spenser az igazság nyomában (Spenser Confidental) 85 millió megtekintéssel, negyedik pedig a Hatan az alvilágból (6 Underground).

A lista picit rávilágít, milyen tartalmak a legnépszerűbbek a Netflixen. A szolgáltató nagyon ritkán hoz nyilvánosságra nézettségi adatokat, és nagyon megválogatja, milyen információkat publikál. Az első hónapban 80 milliós nézettség feletti számot produkáló négy film mind akció vagy thriller, és nagy hollywoodi sztárok a főszereplők: Chris Hemsworth, Sandra Bullock, Mark Wahlberg, Ryan Reynolds.

A top 10-be belefért három vígjáték és Martin Scorsese nagyszabású gengszterfilmje Az ír (The Irishman) is.

Az utóbbi években a Netflix több filmet gyártott, mint bármelyik nagy hollywoodi stúdió.

A lista második fele így alakult: ötödik a Murder Mistery (73 milliós nézettség), hatodik Az ír (64,2 millió), hetedik a Határok mentén (Triple Frontier) 63 milliós nézettséggel, nyolcadik A másik Missy (The Wrong Missy) 59 milliós nézettséggel, kilencedik A platform (56,2 millió) tizedik pedig A tökéletes pasi (The Perfect date), amit 48 millióan láttak a bemutatása utáni első hónapban.

Figyelmébe ajánljuk

Váratlanul

Az ír szerző negyedik, sakkal erősen átitatott regényének szervező motívumai a szereplők éle­tébe érkező nem várt elemek.

A távolság

Az író-rendező-vágó nem lacafacázik: már az első jelenetben ott vonaglik egy tucat eszkortlány a sztriptízbár kanosabb (és pénzesebb) vendégeinek ölében, üvölt a zene, pukkan a pezsgő.

Hagytuk, hogy így legyen

  • - turcsányi -

Nagyon közel megyünk. Talán túl közel is. A komfortérzetünk szempontjából biztosan túl közel, bár a dokumentumfilm műfaja nem a komfortérzetünk karbantartására lett kitalálva, hanem azért, hogy felrázzon. Ez játékszabály, ám mégis kérdéses, hogy mennyiben kárhoztatható bárki is, aki nem rendel felrázást.

Egymás közt

Első ízben rendez olyan tárlatot a Ludwig Múzeum, amelyen kizárólag női alkotóknak a nőiség témáját feldolgozó munkái szerepelnek. A válogatás ezen első része a női szerepek és a nők megjelenítése körüli anomáliákra fókuszál a múzeum gyűjteményében őrzött műveken keresztül.

Semmi se drága

„Itt fekszünk, Vándor, vidd hírül a spártaiaknak: / Megcselekedtük, amit megkövetelt a haza” – üzeni háromszáz idióta a lidérces múltból, csókol anyád, Szimónidész aláírással. Oh, persze, ezek csak a hülye görögök voltak, könnyű volt nekik hülyének lenni. Mi magyarok, már okultunk 1956 tapasztalatából, s sosem követnénk el efféle balgaságot.

Úgy lezáródott

Napok óta tartja izgalomban a magyar hazát az a kérdés, hogy október 9-én ki záratta le azt a kiskőrösi vasúti átkelőt, amelynél Szijjártó Péter külügyminiszter és Mészáros Lőrinc nagyberuházó & nagyvállalkozó & a szeretett vezető körüli mindenes megtekinthette a Budapest–Belgrád vasútvonal adott szakaszát és felavathatta az utolsó sínszál lerakását és összecsavarozását, vagy mit.

Sokan, mint az oroszok

Oroszország a hatalmas veszteségek dacára sem szenved emberhiányban az ukrán frontokon. Putyinék mostanra megtanulták, hogyan vegyék meg állampolgáraikat a családjuktól. A politikailag kockázatos mozgósítás elrendelésére semmi szükség – az üzlet működik. De hogyan?

Ellenzékellenzés

  • Ripp Zoltán

A Magyar Péter-jelenség a magyar társa­dalom betegségének tünete. Ugyanannak az immunhiányos állapotnak, amely a liberális demokrata jogállam bukását és Orbán hatalomban tartását előidézte. Ez az állítás persze magyarázatra szorul.

Messze még az alja?

Messze nem a kormány által vártaknak megfelelően alakult a GDP a harmadik negyedévben, de Orbánéknak „szerencsére” ismét van egy gazdaságpolitikai akciótervük. Könnyű megtippelni, milyen hatásuk lesz az intézkedéseknek, ha a cél az export felpörgetése, nem pedig a bizalom helyreállítása.