Drogdílerek fenyegették meg Natalie Portman új sorozatának stábját

  • narancs.hu
  • 2022. augusztus 31.

Mikrofilm

Ötvenezer dollárt követeltek, de nem kapták meg.

A filmezés veszélyes üzem tud lenni, főleg ha nem egy biztonságos stúdió berkein belül zajlik. Az egész filmvilágot megrázta, amikor a Narcos című sorozat stábtagját lelőtték, mikor épp forgatási helyszín után kutatott Mexikóban. A Netflix sorozata épp a drogbiznisz veszélyes világát mutatta be. A hírek szerint azonban majdnem hasonló történt Natalie Portman legújabb, az Apple-nek forgó sorozatával, amely egy látszólag sokkal ártatlanabb témáról szól.

Alma Har’el Lady In The Lake című sorozata Laura Lippman azonos című könyvének adaptációja, amely 1966-ban játszódik. Ebben egy édesanya egy megoldatlan gyilkossági ügybe botlik, majd úgy dönt, ő maga vág neki az oknyomozásnak. Munka közben kapcsolatba kerül egy másik nővel, aki a helyi fekete közösség igazáért küzd. A főszerepet Natalie Portman és Moses Ingram alakítja, a forgatás pedig most nyáron kezdődött Baltimore-ban – aztán hamar abba is maradt.

A helyszínen ugyanis drogdílerek jelentek meg, akik igyekeztek kiüríteni a helyszínt és azzal fenyegetőztek, hogy lelövik az egyik stábtagot, ha nem kapnak 50 ezer dollárt, ami több mint 20 és fél millió forintnak felel meg. A produkció vezetője azonban elutasította a fenyegetést és leállította a forgatást. Mindez elég tökös húzásnak tűnik, ráadásul a jelek szerint be is jött, ugyanis senki nem sérült meg, egy új helyszínen pedig tovább folytatták a munkát. Mivel a sorozatnak egyelőre nincs premierdátuma, nem tudni, mennyi kését okoz majd az átállás.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”

Most a hegemón állítja magáról, hogy ő az áldozat

A populista jobboldal szerves részévé vált az európai politikának, már nem fog eltűnni, és Trump sem a semmiből jött, Amerika már korábban másképp kezdett gondolkodni a gazdasági világrendről – mondja Ivan Krasztev politikatudós, a szófiai Liberális Stratégiai Központ elnöke.