Elő a westerncsizmákat, folytatódik A törvény embere

  • narancs.hu
  • 2022. január 17.

Mikrofilm

A Deadwood után Timothy Olyphant újabb ikonikus seriff-figuráját támasztja fel.

A Dextert követően újabb, több mint 10 éves kultikus sorozat kapott folytatást: az itthon a meglehetősen jellegtelen A törvény embere (Justified) címen futó westerndráma újabb évadot kapott az FX csatornától, hét évvel azután, hogy 2015-ben leköszönt a műsorról.

A folytatás Elmore Leonard City Primeval: High Noon in Detroit című regényén alapul majd. Az író nevéhez köthető az eredeti show főszereplőjének, Raylan Givens rendőrbíró (Timothy Olyphant) alakjának megalkotása is, aki számtalan novellájában, köztük a Fire in the Hole címűben is feltűnt – ez szolgált A törvény embere alapjául is. (A szerzővel készült interjúnk itt olvasható.)

Az új évad hivatalosan a Justified: City Primeval címen fut majd, és 8 évvel a 6. évad után játszódik, amikor a rendőrbíró Kentuckyt maga mögött hagyva Miamiban él, ahol egyszerre próbál helytállni a törvény képviselőjeként és 14 éves lánya apjaként. Elvetődik Detroitba, ahol találkozik az Oklahoma Wildman néven is ismert Clement Mansell-lel, aki már számtalanszor kicsúszott a rend helyi őreinek kezéből.

Az eredeti műsor alkotója, Graham Yost executive producerként tér majd vissza. Az új évad írói, producerei és showrunnerjei Dave Andron és Michael Dinner lesznek, akik szintén részt vettek már az eredeti munkálataiban is – utóbbi ráadásul ismét rendezni is fog. Ami legalább ilyen lényeges, hogy Timothy Olyphant ismét felveszi westerncsizmáját, hiszen természetesen ő alakítja majd Raylan Givenst. A rendőrbíró szerepe szabályosan ráégett a színészre: A törvény embere mellett szintén serriffet alakított a 2004-2006 között futó Deadwood című sorozatban, majd annak 2019-es feltámasztásában, a Deadwood – A filmben is. Sőt a The Mandalorian című Star Wars-sorozatban karakterét, Cobb Vanth-ot is csak marshallkémt emlegették.

A 2010-2015 között 6 évadon és 78 epizódon át futó A törvény embere a 2010-es évek egyik leghangosabb kritikai sikerét arató sorozata volt: 8 Emmyre jelölték, két díjat pedig el is hozott.

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.

Saját magány

A Comédie-Française évszázadok óta egyre bővülő, immár többezresre duzzadt repertoárjából most a klasszicista szerző modern köntösbe bújt, Guy Cassiers rendezésében újragondolt változatát hozták el Budapestre – pár hónappal a premier után.

Az én bilincsei

A Losoncról származó Koós Gábor (1986) a Képzőművészeti Egyetem grafikaszakán végzett, és még tanulmányai idején monumentális, több mint két méter magas munkáival lett ismert.

Kihaltunk volna

Ez az átfogó nőtörténeti mű nem Hatsepszut, az egyiptomi fáraónő, vagy Endehuanna, a sumér költőnő, és még csak nem is a vadászó férfi, gyűjtögető nő meséjével kezdődik, hanem egy mára kihalt, hüvelykujjnyi, rovarevő, tojásrakó, pocokszerű lénytől indulunk el, amely még a dinoszauruszok lába mellett osonva vadászott.

Megint vinnének egy múzeumot

Három évvel ezelőtt a Múzeumok Nemzetközi Tanácsa, az ICOM hosszas viták után olyan új múzeumi definíciót alkotott, amelyről úgy vélték, hogy minden tekintetben megfelel a kor követelményeinek. Szerintük a társadalom szolgálatában álló, nem profitorientált, állandó intézmények nevezhetők múzeumnak, amelyek egyebek közt nyitottak és befogadók, etikusak és szakszerűek…

A vezér gyermekkora

Eddig csak a kerek évfordulókon – először 1999-ben, a rejtélyes okból jócskán túlértékelt első Orbán-kormány idején – emlékeztek meg szerényen arról, hogy Orbán Viktor egy nem egész hét (7) perces beszéddel 1989-ben kizavarta a szovjet hadsereget Magyarországról.

Kaland a Botondok házában

Amikor megláttuk szegény doktor Szabót Szentkirályi Alexandra csomagtartójába gyömöszölve, kifacsart végtagokkal, az első reakciónk, mint minden rendes embernek, a segíteni akarás volt. Szabadítsuk ki doktor Szabót menten! – buzgott fel mindannyiónkban a tettvágy. Igen ám, de hogyan?

Netanjahu háborúja

Izrael, vagy inkább az országot önmagával azonosító Benjamin Netanjahu miniszterelnök háborút indított Iránnal. Az akció deklarált célja az Izraelt létében fenyegető iráni atomprojekt felszámolása.

Az új Közel-Kelet

A Hamász és a Hezbollah után Izrael utolsó nagy ellenfelét is katonai eszközökkel kényszerítené térdre. Az iráni nukleáris ambíciók jövőjén túl immár a teheráni rendszer fennmaradása is kérdéses.