Astor Piazzolla a Balatonon

  • 2015. július 28.

Snoblesse

A nagyvárosok Máriája – Egy női történet tangóban.
false

Astor Piazzolla, aki – közhely, de igaz – maga volt a tangókirály, egyetlen operát hagyott hátra az utókornak. A María de Buenos Aires című tangóoperát 1968 májusában mutatták be Buenos Airesben, s aki látta, szürreális élményről számolt be, s egy Buenos Aires-i prostituáltról, aki az opera főhőse: a darab egyik fele María életében, másik fele María halálában játszódik. A Kultkikötőben látható Piazzolla-est középpontjában is María áll, meg persze a tangódalok és az operarészletek. A főszerepet Láng Annamária alakítja.

Figyelmébe ajánljuk

Pizsamapartizánok

Régen a film az életet utánozta (a vonat érkezett, a munkások a gyárból meg távoztak, csak hogy a klasszikusoknál maradjunk), ma már fordítva van: úgy akarunk viselkedni, mint kedvenc filmjeink szereplői, rájuk akarunk hasonlítani, azt akarjuk átélni, amit ők.

Amerikai legenda

Ez a film annyira áhítatos tisztelgés az Ed Sullivan nevű legenda előtt, hogy szinte észre sem vesszük, mennyire hiányzik belőle az Ed Sullivan nevű ember, aki egykor, a tévézés hőskorában a róla elnevezett, minden idők leghosszabb ideig létező és legnagyobb nézettséget elérő show-ját vezette – tulajdonképpen megteremtve a tv-show műfaját, mint olyat.

AI kontra Al Bano

A kisebb-nagyobb kihagyásokkal és különböző neveken, de 1987 óta létező Vasvári Színjátszó Fesztivál az alkalmi falusi színjátszóktól a független színházi szféra elismert társu­la­tai­ig terjedően reprezentálja a hazai nem hivatásos színjátszás különböző szintjeit.

Családban marad

A kiállításon apa és fia műveit látjuk generációs párba állítva, nemzetközi kontextusba helyezve és némileg rávilágítva a hazai üvegművészet status quójára.