Ürügyeink Eörsire

  • 2015. október 7.

Snoblesse

Ezúttal a PanoDráma eörsözik.

2005. október 13-án halt meg Eörsi István, aki olyan sok minden volt, hogy alig lehet felsorolni, de azért megpróbáljuk: volt író, költő, színpadi szerző, publicista, a kaposvári Csiky Gergely Színház dramaturgja. A verstől a drámán át a prózáig, a börtönkönyvtől a versmagyarázatig számos műfajban alkotott, és ahogy ismerői mondják: a rendszerváltás előtti és utáni rezsimek egyik legélesebb szemű és legkíméletlenebb humorú publicistáját tisztelhettük benne.

false

Ezen az estén a PanoDráma emlékezik és emlékeztet Eörsi Istvánra. Az Ürügyeink Eörsire című produkcióban a hatalmas életműből válogatott felolvasások, hang- és filmbejátszások, musical- és más zenés fordítások énekszámai, jeles alkotótársakkal való beszélgetések váltakoznak az olyan jelenetekkel, melyeket Eörsi-szövegekből rendeznek a legkülönbözőbb alkotók: a Mindenrossz Eörsi (TÁP), az Eörsi á lá Vagesz (Kolorádó Kid), az Eörsi á lá verbatim (PanoDráma), Eörsi á lá site specific csak néhány a stílusgyakorlatok sokaságából.

Figyelmébe ajánljuk

Amit csak ők tudnak

A nu metalon felnőtt generáció, azaz a mai negyvenesek visszavonhatatlanul az öregedés jelének tekinthetik, hogy kedvenc irányzatuk esetében az újat jelölő „nu” annyira indokolatlan, hogy a legfontosabb zenekarok – már amelyik még aktív – mind elmúltak 30 évesek.

Hová futnál?

  • - ts -

Az Ezüst csillag egy amerikai katonai kitüntetés, afféle vitézségi érem, nagy csaták nagy hőseinek adják, 1932 óta.

Cserbenhagyás

  • - ts -

A moziból nézve az Egyesült Államok tényleg a világ csendőre: minden korban megvannak a háborús veteránjai. De nem bánik szépen velük.

Irányított hálózatok

  • Molnár T. Eszter

A csoportterápiák általában vallomásos körrel indulnak. Valahogy így: Eszter vagyok, és hiszek a csodákban.