JeSuisCharlie

  • 2015. március 12.

Snoblesse

Karikatúrakiállítás a Francia Intézetben.

25 karikatúra látható a Budapesti Francia Intézet és a Magyar Képregény Szövetség közös kiállításán a Francia Intézetben. A Zsigó Bianka és Takács Eleonóra által rendezett tárlat, mely A szólásszabadságért című konferencia folytatása és a Frankofón Fesztivál része, tisztelgés a Charlie Hebdo szerkesztőségében elkövetett merényletben elhunyt újságírók és karikaturisták emléke előtt.

false

A francia és a magyar művészek munkái mellett amerikai, belga, brit, indiai, iráni, kanadai, orosz és spanyol karikaturisták rajzai láthatók nagy formátumban az április 10-ig tartó tárlaton.

Kiállító művészek: Amad + Sylv1 (F) – Olivier Balez (F) – Guy Delisle (CA) – Romain Dutreix (F) – Sergey Elkin (RU) – Gergely Göndöcs (HU) – Phillippe Geluck (BE) – András Halter (HU) – Ingrid Hoeben (BE) – Yann-Armel Huet (F) – Ana Juan (ES) – Remi Malingrey (F) – Dániel Merényi (HU) – Gyula Németh (HU) – Mana Neyestani (IR) – Gábor Pápai (HU) – June Pla (F) – Plantu (F) – Sébastien Samson (F) – Fred Vervisch (F) – Martin Vidberg (F) – Dhimant Vyas (IND) – James Walmesley (GB) – Zorro de Bianco (HU) – Adam Zyglis (US)

Megnyitó: március 12., 18 óra.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.