Omer Klein Trio: Kurt Weill-est

  • 2012. augusztus 24.

Snoblesse

Dzsessz a Rumbach utcai zsinagógában.


Omer Klein szülőhazájában, Izraelben kapott rá a dzsesszzenélésre, és bár elismerésben hazai pályán sem volt hiány, de a szélesebb körű ismertséghez New York híres dzsesszklubjain át vezetett a zongorista-zeneszerző útja. Saját trióval 2005, saját amerikai vízummal 2006 óta rendelkezik – a szükséges okmányok megszerzése egyben a New Yorkban való letelepedést is jelentette. Döntését igazolja, hogy a Hetedik sugárút és a nyugati 57. utca kereszteződésében található Carnegie Hallba jóval kevesebb átszállással tudott így eljutni, ami azért is szerencsés, mert nem koncertjegye, hanem fellépése volt a világ legnagyobb presztízsű koncerttermében. A Rumbach Sebestyén utca 11.-be kipróbált triójával és Kurt Weill-feldolgozásokkal érkezik a New York Times szerint is ígéretes művész.

Figyelmébe ajánljuk

Hajléktalanság – akár két lépésben

Betegség, baleset, alkohol- és drogproblémák, megromlott házasság, bedőlt vállalkozás, uzsorakölcsön, élősködő hozzátartozók – néhány ok, amik könnyen pénztelenséghez vezethetnek, ahonnan pedig sok esetben már csak egy lépés az utcára kerülni. Minderről a Vöröskereszt hajléktalanokat gondozó miskolci intézményének lakói meséltek. 

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.