Tangóra fel!

  • 2013. október 21.

Snoblesse

Argentin tangó szóban-zenében: a Trio de la Plata tangóestje.
false

A tangót, akár játsszák, akár táncolják, nem lehet félvállról venni, sőt, beszélni sem lehet a tangóról csillogó szemek nélkül. Ékes bizonyítéka ennek Vörös Eszter és a Trio de la Plata estje, ahol számos csillogó szemre lehet számítani, kezdve a zenekar tagjaival, akik közül Eszter a 30-as és 50-es évekből származó tangómuzsikák között a műfaj történetébe is beavatja az egybegyűlteket. Akinek Argentínáról nem a steak, hanem a tangó és Piazzola ugrik be elsőnek, ott a helye a Budapest Jazz Club tangóestjén.

Hollán Ernő utca 7., Budapest, Hungary, 1136

Figyelmébe ajánljuk

Holt lelkek társasága

  • - turcsányi -

A gengszterfilm halott, halottabb már nem is lehetne. De milyen is lehetne a gengszterfilm? Nyugdíjas? Persze, hogy halott.

Kaptunk vonalat

Napjainkban mindannyiunk zsebében ott lapul minimum egy okostelefonnak csúfolt szuperszámítógép, és távoli emléknek tűnik ama hőskor, amikor a mai szórakoztatóelektronikai csúcsmodelleknél úgymond butább, de valójában nagyon is okos és rafinált eszközök segítségével értük el egymást.

Bobby a zuhany alatt

Úgy kezdődik minden, mint egy Rejtő-regényben. Gortva Fülöp, akit délvidéki szülőföldjén „Fulop”-nek anyakönyveztek, és akit idegen földön mindenki (angol vagy francia kiejtéssel) Philippe-nek szólít, de magát leginkább a becenevén, Golyóként határozza meg, Pocok gúnynévvel illetett barátjával Miamiban – pontosabban az attól kissé északra fekvő Fort Lauderdale kikötőjében – felszáll a Fantastic Voyage luxushajóra.

„Ez a háború köde”

Egyre többen beszélnek Izrael gázai hadműveleteiről népirtásként, de a szó köznapi használata elfedi a nemzetközi jogi fogalom definíció szerinti tartalmát. A szakértő ráadásul úgy véli, ha csak erről folyik vita, szem elől tévesztjük azokat a háborús bűnöket és jogsértéseket, amelyek éppúgy a palesztin emberek szenvedéseit okozzák.

A szabadság levéltára

Harminc éve költözött Budapestre a Szabad Európa Rádió archívuma, s lett annak a hatalmas gyűjteménynek, a Blinken OSA Archivumnak az alapzata, amely leginkább a 20. század második felére, a hidegháborúra, a szocialista korszakra és annak utóéletére fókuszál.