Wahorn vezet

  • 2012. június 5.

Snoblesse

Méghozzá kiállítást, méghozzá a Magyar Narancs megbízásából: Wahorn András a Ferenczy-kiállítás képeit értelmezi a Nemzeti Galériában, a Múzeumok Éjszakáján.


A százötven éve született Ferenczy Károlyt, a kifinomult úriembert, az érzékeny és tépelődő művészt, a napfényben fürdő tájak festőjét, Szentendre, München, Párizs és Nagybánya mesterét és életművét az ötvenkilenc éve született Wahorn András (interjúnk a művésszel itt), a kifinomult úriember, az érzékeny és tépelődő művész, az avantgárdban fürdő tájak festője, hajdani zenész és jelenlegi mezőszemerei lakos mutatja be a meghosszabbított Ferenczy-kiállítás utolsó előtti napján a Magyar Nemzeti Galériában, a Múzeumok Éjszakáján.

Figyelmébe ajánljuk

Superman igazságot tesz Palesztinában?

Egyesek szerint betegesen woke, mások Palesztina-pártisága miatt ünneplik vagy ítélik el az idei Superman­­t. Az új reboot épp akkor kerül a mozikba, amikor fellángol a vita az Egyesült Államok szerepéről a világban – de mi látszik ebből „a B-kategóriás sci-fiben”?

Jancsics Dávid korrupciókutató: Az Orbán család vagy a Matolcsy-klán működése új jelenség

Jancsics Dávid a Leukémia zenekar gitárosaként a hazai underground zenetörténethez is hozzátette a magáét, majd szociológusként az Egyesült Államokba ment, azóta a San Diego-i egyetem professzora. A magyarországi korrupcióról szóló doktori disszertációját átdolgozva idén magyarul is kiadták A korrupció szociológiája címmel. Erről beszélgettünk.