Könyv

J.D. Barker: Szíve helyén sötétség

Sorköz

Képzeljünk el egy hamburgerezőt, amelyről mindenki azt állítja, hogy a legjobb a városban.

Rendeljük meg a Szíve helyén sötétség fantázianevű menüt. Meglepődünk: ez a hamburger brutálisan nagy. Tudjuk, hogy nem a gasztronómia csúcsa, de szeretjük a burgert, hát nekilátunk.

Aztán valami a fogunk közé kerül. Nahát, egy paradicsomszelet, amely így beszél: „Ez az ócskavas akkor nyögi be az unalmast, mikor a legnagyobb szükség lenne rá.” Összeráncoljuk a szemöldökünket. Találunk egy uborkaszeletet is: „A főnököm egy ostoba szamár.” Felháborodva kérhetnénk a számlát, nincs rosszabb, mint egy modoros zöldség, de már érdekel minket, mi jöhet még itt.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Figyelmébe ajánljuk

„A magyarok az internetre menekülnek a valóság elől”

  • Artner Sisso
Szokolai Róbert korábban ifjúsági szakszervezeti vezető volt, jelenleg az Eötvös10 Művelődési Ház kommunikációs vezetője. Arról kérdeztük, milyen lehetőségei vannak a fiataloknak ma Magyarországon, kire és mire számíthatnak, valamint hogyan használják az internetet, a közösségi médiát, és mire mennek vele.

Valóra vált forgatókönyv

1984-ben került a mozikba Rob Reiner első filmje, A turné (This Is Spinal Tap). Az áldokumentumfilm egyik főszereplője maga a rendező volt, aki az éppen amerikai turnén levő fiktív brit hard rock zenekar, a Spinal Tap történetét próbálta kibogozni.

Nézőpont

A filozófus-író (Denis Podaly­dès) tüdeje és mája közt apró kis foltot mutat ki az MRI-vizsgálat, de biztosítják afelől, hogy (egyelőre!) nem veszélyes a dolog.

Amikor győznek a hippik

  • - turcsányi -

Blaze Foley-nak volt egy kabátja. Ha egészen pontosak akarunk lenni, ez az egy kabátja volt neki – ez sem túl jó bőrben. Az ujját például vastag ezüstszínű ragasztószalaggal kellett megerősíteni, jól körbetekerni, mindkettőt – hogy le ne essenek.