A magyar nyíltvízi úszók a versenyig nem is merészkednének a Szajnába

  • Narancs.hu/MTI
  • 2024. augusztus 6.

Sport

Megint rossz a Szajna vize, le is fújták a nyíltvízi úszók első edzését. 

Az elégtelen vízminőség miatt kedden nem rendezhették meg a párizsi olimpián szereplő nyíltvízi úszók első edzését a Szajnában.

A Magyar Úszó Szövetség közösségi oldala szerint ugyanakkor Fábián Bettina, Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid semmiképpen nem is vett volna részt a most lefújt edzésen, mert

csak a 10 kilométeres versenyen akarnak először a folyóba ugrani, addig nem kockáztatnak és medencében edzenek.

A szervezők azt közölték, a várható kedvező időjárás miatt szerdán már bizonyosan az elvárt szint alá csökken a baktériumok mennyisége a folyóban. A Magyar Úszó Szövetség ezzel kapcsolatban kétkedését fejezte ki a posztjában. 

Korábban a triatlonosok több edzése is elmaradt az ötkarikás játékokon, míg a versenyek után többen megbetegedtek.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Fiúk a barakkból

Andy Parker sorozata sokáig megtéveszt a cukiságával, és csak lassan virrad a nézőre, hogy más üzenet rejlik itt. Az érzékeny és nagyon is meleg Cameron Cope (a valós koránál jóval hamvasabbnak és naivabbnak tetsző Miles Heizer) rejtélyes indíttatásból úgy dönt, hogy nehéz természetű édesanyját azzal tudná a legjobban kiborítani, ha csatlakozna a tengerészgyalogsághoz.

Szellemes

Ifj. Vidnyánszky Attila „saját” Hamletjének színpadra állításához tett vállalásaiból akár már egy is túl nagynak tűnhet. Nemcsak a darab címe változott meg: az „és a többi, néma csend” válik a rendezői elképzelés alfájává és ómegájává is.

Lehetnénk jobban is

Ismerjük a híres idézetet, amelyben Rousseau a polgári társadalom megteremtését az első emberhez köti, aki „bekerített egy földdarabot és azt találta mondani: ez az enyém, s oly együgyű emberekre akadt, akik ezt el is hitték neki”.

„Ők nem láthatatlanok”

A Pirkadatig című krimiért 2023-ban elnyerte a legjobb mellékszereplőnek járó Ezüst Medvét. Transz színésznőként aktívan kiáll a transz emberek jogaiért és láthatóságáért – minderről és persze Tom Tykwer új filmjéről, A fényről is kérdeztük őt, amelynek mellékszereplőjeként a Szemrevaló Filmfesztiválra érkezett Budapestre.