Ausztráliában napi 30 ezer néző mehet ki a teniszbajnokságra

  • MTI
  • 2021. január 30.

Sport

Ez a fele az átlagos nézőszámnak.

Az átlagos nézőszám fele, napi 30 ezer ember látogathat ki a Melbourne Parkba a február 8-án kezdődő ausztrál nyílt teniszbajnokságra.

    Mindezt Martin Pakula, Victoria állam sportminisztere közölte szombaton, hozzátéve, az utolsó öt napon, amikor már kevesebb mérkőzés lesz, 25 ezerben maximálják majd a nézőszámot.

    "A két hét alatt 390 ezer néző látogat majd a Melbourne Parkba, ami bár nem lesz ugyanolyan, mint az elmúlt években, mégis a legnagyobb nemzetközi esemény lesz a pandémia kitörése óta" - fogalmazott a sportminiszter.

    Pakula hozzátette, a rendelkezés Victoria állam lakosságának érdeme, akik kibírták a világ egyik leghosszabb és legszigorúbb karanténját. Az államban immáron 24 napja nem regisztráltak új fertőzöttet, míg Ausztráliában 13. napja nem mutatták ki senkinél a koronavírust.

    Az év első Grand Slam-tornáján résztvevőkre 14 napos kötelező karantán várt, ami az 1000 érkező nagy részénél szombat éjfélkor járt le. A játékosok a szobáikat mindössze az edzések idejére, napi öt órára hagyhatták el, ám 72 teniszező még ennyi időre sem: ők olyan járaton utaztak, amelynek egyik utasa pozitív koronavírustesztet adott a megérkezéskor.

    A kezdeti elégedetlen hangok ellenére a játékosok szó nélkül alávetették magukat a szigorú intézkedéseknek: ezzel kapcsolatban Craig Tiley, az Australian Open versenyigazgatója megjegyezte, különösen büszke a teniszezőkre.

    "Láttam néhányukat ma reggel, és ahhoz képest, néhányan miket mondtak tíz nappal ezelőtt, 99,9 százalékuk boldogan jött ki a karanténból és mindannyian nagyra értékelik, amit az egészségük védelmében tettünk" - fogalmazott Tiley.

    Az ausztrál nyílt teniszbajnokság felevezető tornái vasárnap kezdődnek Melbourne-ben, a GS-torna főtábláján három magyar versenyző, Balázs Attila, Fucsovics Márton, illetve a párosban címvédő Babos Tímea lesz érdekelt.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.