Koronavírus miatt nem utazik Magyarországra a kínai kézilabda-válogatott

  • narancs.hu
  • 2020. február 3.

Sport

Kína helyett Kazahsztán lesz a magyar női kézilabda-válogatott első ellenfele.

A kínai helyett a kazah női kézilabda-válogatott fog szerepelni a március 20. és 22. között Győrben rendezendő női kézilabda olimpiai selejtezőtornán – tudta meg az M4 Sport az olimpiai selejtező marketing jogtulajdonosától, a Lagardere Sportstól, írja a Nemzeti Sport.

Az esemény médiajogait is birtokló vállalat jelezte, hogy a koronavírus-járvány miatt nem utazik Európába a kínai válogatott.

A válogatott a hazai, március 20. és 22. között Győrben sorra kerülő olimpiai selejtezőjén, Kazahsztán mellett, Szerbia és Oroszország csapatával találkozik. A torna első két helyezettje jut ki a tokiói olimpiára.

Schatzl Nadine

Schatzl Nadine

Fotó: MTI/EPA/Jamamura Hirosi

Figyelmébe ajánljuk

Klasszissal jobban

  • - minek -

Az utóbbi évtizedek egyik legnagyszerűbb poptörténeti fejleménye volt a Saint Etienne 1990-es létrejötte, no meg három és fél évtizedes, nagyjából töretlen, egyenletesen magas színvonalú pályafutása – mindez azonban most lezárulni tűnik.

Közös térben, külön utakon

A gesztusfestészetet helyezi fókuszba a hajdani Corvin Áruház épületében működő Apollo Gallery legújabb kiállítása, amely három figyelemre méltó kortárs absztrakt művész világát hozza össze.

Anyu vigyázó tekintete

Kamasz lánynak lenni sosem könnyű, de talán még nehezebb egy Himalájában fekvő bentlakásos iskolában a 90-es években. Mira (Preeti Panigrahi) eminens tanuló: egyenszoknyája mindig megfelelő hosszúságú (szigo­rúan térd alá ér), jegyei példásak, gondolatait tanulmányai és sikeresnek ígérkező jövője töltik ki.

Éden délen

  • - turcsányi -

Egy évvel a The Highwaymen együttes megalakítása után, 1986-ban kijött egy tévéfilm – nyilván népszerűsítendő az úgynevezett outlaw country muzsika valaha élt négy legnépszerűbb alakjával összerántott truppot.

Hol nem volt

Tökéletesen passzol a két éve Szemle Plusz néven újragondolt Városmajori Színházi Szemle programjához a nagyváradiak Csárdáskirálynője. Már csak azért is, mert tavaly a Színházi Kritikusok Céhének tagjaitól ez a produkció kapta meg a legjobb szórakoztató előadásnak járó szakmai elismerést. Novák Eszter rendezése mégsem működött ezen a vihar utáni, esős nyárestén.

Ilyen tényleg nincs Európában

„És jelentem, hogy szeptember elsején be lehet menni a bankba és föl lehet venni a 3 százalékos otthonteremtési hitelt, családi állapottól, lakhelytől függetlenül, és a legfiatalabbak is tulajdonosok lesznek a saját otthonukban. Én nem tudom, hogy ez lelkesítő cél-e bárkinek, de azt biztosan mondhatom, hogy sehol Európában olyan nincs, hogy te barátom, eléred a 18 éves kort, és ha úgy döntesz, hogy saját otthonban akarsz lakni, akkor az lehetséges.”