Lehet-e jól beszélni a tudományról, ha a cél a nagyközönség megnyerése és szórakoztatása - hiszen végletekig specializált tudományterületekről szükségszerűen laikusok mesélnek laikusoknak? A válasz nyilvánvalóan az, hogy igen, persze a hogyan az már egészen más tészta.
Elvárható, hogy a még náluk is laikusabb nagyközönség átlássa a tágabb összefüggéseket, vagy inkább a kutatóknak kellene jobban kommunikálni saját eredményeikről? És egyáltalán érnek-e bármi az előadások, tájékoztatások és cikkek az áltudományokkal szemben? A probléma nemcsak a társadalomtudományok sajátja, a különbség legfeljebb annyi lehet, hogy más válaszokat kell adni a bölcsészettudományok és a társadalomtudományok, akár a közgazdaságtan kérdéseire.
A tudományos ismeretterjesztés különböző aspektusaira rálátó, nemkülönben a Magyar Narancs könyvek szerzői osztják meg mindezekről gondolataikat, tapasztalatiakat.
A beszélgetőtársak:
- Barotányi Zoltán (a. k. a. Dj Minek) a Magyar Narancs újságírója, a Tilos Rádió műsorvezetője,
- László Géza közgazdász, a Netvestor Kft. ügyvezetője, kisebb-nagyobb megszakításokkal több mint 30 éve a Magyar Narancs szerzője
- és Upor László dramaturg, műfordító, egyetemi tanár, az Freeszfe Egyesület alapító tagja.
Legyenek ott az Inga Kultúrkávézóban (1094 Bp., Tűzoltó u. 2.) május 6-án, kedden este hatkor, és megkapják a válaszokat. Részletek itt!