A pitiánerség csúcsa: Mészáros Lőrinc lapja egyszerűen kicenzúrázta az ellenzéki jelöltek közül Kész Zoltánt

  • narancs.hu
  • 2018. április 6.

Választás 2018

Nem voltak hajlandók közölni a bemutatkozó írását.

Választási segédletet adott közre a Mészáros Lőrinc tulajdonában álló Mediworkshöz tartozó Veszprémi Napló, amelyben az esélyes ellenzéki jelöltek néhány bekezdésben bemutatkozhattak a választóknak. Ám a Veszprém 1-es számú választókerület jelöltjei közül valahogy kihagyták a legesélyesebb jelöltet, a függetlenként induló Kész Zoltánt. Kész, akit most a baloldali pártok támogatnak, volt az, aki 2015 februárjában nyerni tudott az időközi választáson, és ezzel elvette a Fidesz kétharmados többségét a parlamentben. A mostanra propagandakiadvánnyá silányított lap ennek ellenére kihagyta a komoly jelöltek közül, a „további” indulók között említik csak Készt.

A jelölt sajtóreferense, Fröhlich András azt írta a magyarnarancs.hu-nak, hogy a bemutatkozó írást a lap kérte, ők pedig határidőre el is küldték azt, de az újság nem volt hajlandó közölni.

„Ezekről azért nem olvashattak, mert a rendszer fél tőlünk, és a propaganda semmilyen médiateret nem ad a térség választott képviselőjének. Legutóbb az OLAF-dossziét adtam át a Naplónak, hogy bátran írjanak Orbán Viktor és veje Elios-bűnszövetkezetéről. Ez is elmaradt. Úgy döntsenek április 8-án, hogy tudják: akit megpróbálnak elhallgattatni, az a rendszer ellensége, a nép képviselője. Győzzünk újra!” – írta ki a Facebookjára Kész Zoltán.

Figyelmébe ajánljuk

Holt lelkek társasága

  • - turcsányi -

A gengszterfilm halott, halottabb már nem is lehetne. De milyen is lehetne a gengszterfilm? Nyugdíjas? Persze, hogy halott.

Kaptunk vonalat

Napjainkban mindannyiunk zsebében ott lapul minimum egy okostelefonnak csúfolt szuperszámítógép, és távoli emléknek tűnik ama hőskor, amikor a mai szórakoztatóelektronikai csúcsmodelleknél úgymond butább, de valójában nagyon is okos és rafinált eszközök segítségével értük el egymást.

Bobby a zuhany alatt

Úgy kezdődik minden, mint egy Rejtő-regényben. Gortva Fülöp, akit délvidéki szülőföldjén „Fulop”-nek anyakönyveztek, és akit idegen földön mindenki (angol vagy francia kiejtéssel) Philippe-nek szólít, de magát leginkább a becenevén, Golyóként határozza meg, Pocok gúnynévvel illetett barátjával Miamiban – pontosabban az attól kissé északra fekvő Fort Lauderdale kikötőjében – felszáll a Fantastic Voyage luxushajóra.

A vad

Ez még csak a kezdet! Folytatjuk a harcot! Ez még csak a kezdet! Folytatjuk a harcot! – skandálja fennhangon a Fiatal Demokraták Szövetségének ifjú gárdája, minden lehetséges fórumon – minél fiatalosabb az a fórum, annál jobb. Felmerül persze a kérdés, hogy milyen harcot is folytatnak ők?

A szuperhonpolgár

A lovagi rang modern kori megfelelője elsősorban az érdemet, a tehetséget és a köz szolgálatát jutalmazza, bár az is igaz, hogy odaítélésénél a lojalitás és a politikai megfontolás sem mellékes.

„Ez a háború köde”

Egyre többen beszélnek Izrael gázai hadműveleteiről népirtásként, de a szó köznapi használata elfedi a nemzetközi jogi fogalom definíció szerinti tartalmát. A szakértő ráadásul úgy véli, ha csak erről folyik vita, szem elől tévesztjük azokat a háborús bűnöket és jogsértéseket, amelyek éppúgy a palesztin emberek szenvedéseit okozzák.

A szabadság levéltára

Harminc éve költözött Budapestre a Szabad Európa Rádió archívuma, s lett annak a hatalmas gyűjteménynek, a Blinken OSA Archivumnak az alapzata, amely leginkább a 20. század második felére, a hidegháborúra, a szocialista korszakra és annak utóéletére fókuszál.

„Inkább elmennek betegre”

Időről időre felmerül, hogy Orbán Viktor és pártja adott esetben a rendvédelmi erőket is bevetné a hatalom megtartása érdekében. A nyílt erőszak alkalmazásának azonban számos akadálya van.