Barabás Richárd: Meg kell mutatni, hogy ez nem csak egy választásra összeállt koalíció volt

Választás 2022

A Párbeszéd politikusát az ellenzéki eredményvárón kérdeztük.

„Tizenkét éve vár ez az ország arra, hogy az ellenzék képes legyen együttműködni” – mondta el a Narancs.hu-nak Barabás Richárd, a Párbeszéd politikusa az ellenzéki eredményvárón. Barabás szerint bármi is lesz az eredmény, az a fontos, hogy megszületett egy új erő, ami képes alternatívát kínálni az Orbán-rendszerrel szemben. „Az elmúlt időben kitört egy háború, megváltozott az európai politika, és megjósolhatatlan, hogy ezek milyen hatást fognak kiváltani.” Barabás hozzátette, bízik benne, hogy azt választják az emberek, amit az ellenzéki összefogás kínál, de ha nem nyernek, szerinte akkor is soha nem látott mértékben szavaznak rájuk az emberek. Ezeknek az embereknek pedig nem lehet lesöpörni az akaratát.”

A közvélemény-kutatásokkal kapcsolatban Barabás azt mondta, 2019-ben, az önkormányzati választás urnazárásakor nem volt olyan közvélemény-kutató, aki megjósolta volna Karácsony Gergely győzelmét. „Nagyon fontosak a közvélemény-kutatások, a módszertanaik nagyon kidolgozottak, de nem tudják megmutatni a végleges szavazási eredményt” – tette hozzá Barabás.

A Párbeszéd politikusa azt mondta, ezen a ponton még nem lehet megjósolni, mi történik, de ha nyer az ellenzék, akkor holnaptól el kell kezdeni a koalíciós kormányzásra való felkészülést. „Ha pedig ez nem történik meg, akkor azt kell kitalálni, hogy ennek a közösségnek, ami most megszületett, hogyan tudjuk a lehető legerősebben képviselni az érdekeit, hogyan tudjuk korlátozni azt az önkényuralmat, amit Orbán elkezdett kiépíteni, és milyen alternatívát tudunk nyújtani, hogy ne veszítsék el a hitüket.”

Arra a kérdésre, hogy mi történik ezzel az ellenzéki közösséggel akkor, ha a Fidesz győz, Barabás azt mondta, egyelőre nem szeretne az ellenzék vereségéről beszélni, de bárhogy is lesz, az egységet meg kell tartani. „Meg kell mutatni, hogy komolyan gondoljuk, amit mondtunk, hogy ez nem csak egy választásra összeállt koalíció volt. Hiszem, hogy az idő és a kitartás meghozza a gyümölcsét, akkor is, ha esetleg most nem mi nyernénk” – tette hozzá.

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Szálldogálni finoman

Úgy hírlik, a magyar könyvpiacon újabban az a mű életképes, amelyik előhúz egy másik nyuszit egy másik kalapból. A szórakoztatás birodalmában trónfosztott lett a könyv, az audiovizuális tartalom átvette a világuralmat. Ma tehát a szerző a márka, műve pedig a reklámajándék: bögre, póló, matrica a kisbuszon. 

Ja, ezt láttam már moziban

Dargay Attila ikonikus alkotója volt a világszínvonalú magyar animációs filmnek. A Vukot az is ismeri, aki nem olvasta Fekete István regényét, de tévésorozatain (Pom Pom meséi, A nagy ho-ho-horgász stb.) generációk nőttek fel, halála után díjat neveztek el róla. Dédelgetett terve volt Vörösmarty klasszikusának megfilmesítése. 

Desperados Waiting for the Train

  • - turcsányi -

Az a film, amelyikben nem szerepel vonat, nos, bakfitty. S még az a film is csak határeset lehet, amelyikben szerepel vonat, de nem rabolják, térítik vagy tüntetik el. Vannak a pótfilmek, amelyekben a vonatot buszra, tengerjáróra, repülőgépre, autóra/motorra, egészen fapados esetben pedig kerékpárra cserélik (mindegyikre tudnánk több példát is hozni). 

Lentiből a világot

Nézőként már hozzászoktunk az előadások előtt kivetített reklámokhoz, így a helyünket keresve nem is biztos, hogy azonnal feltűnik: itt a reklám már maga az előadás. Kicsit ismerős az a magabiztosan mosolygó kiskosztümös nő ott a képen, dr. Benczés Ágnes Judit PhD, MBA, coach, csak olyan művien tökéletesre retusálták, kétszer is meg kell nézni, hogy az ember felismerje benne Ónodi Esztert.

Crescendo úr

A Semiramis-nyitánnyal kezdődött koncert, és a babiloni királynőről szóló opera szimfonikus bombákkal megtűzdelt bevezetője rögtön megalapozta az este hangulatát. Szépen adta egymásnak a dallamokat a klarinét, a fuvola, a pikoló, a jellegzetes kürttéma is könnyed fesztelenségét domborította Rossini zenéjének, akit a maga korában Signore Crescendónak gúnyoltak nagy ívű zenekari hegymászásai okán. A Danubia Zenekarra a zárlatban is ilyen crescendo várt.