250 millióba fáj, hogy a kormánytagok ellazulhassanak a reptéren

  • narancs.hu
  • 2019. január 31.

Villámnarancs

Orbán emberei repülés előtt nem keverednek a plebsszel. A ceh: negyedmilliárd.

A HVG kiderítette, mennyit fizetünk azért, hogy a ferihegyi reptéren utazásra készülődő kormánytagok távol a világ zajától, idilli környezetben időzhessenek, mígnem huss, a köznéphez leereszkedve el nem szállnak a külhoni desztinációk felé.

Szijjártó miniszter reptéri ügyintézés közben

Szijjártó miniszter reptéri ügyintézés közben

 

Az összeg - mint azt a HVG a külügyminisztériumtól közérdekű adatigénylés után megtudta -  évi nettó 301 ezer euró, ennyi közpénzt fizet a minisztérium (szerződés szerint 2027-ig) a Budapest Airport Zrt.-nek a kormányváróként ismert tágas VIP lounge használatáért. De ez még nem minden, mert az összeg nem tartalmazza a rezsit - nagyon helyesen ezt pluszban kiperkálja a tárca, mégiscsak snassz lenne egy fűtetlen, setét VIP lounge-ban londzsolni a kis reptéri luxussal megsegített kormánytagoknak.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.