Ezért szedte le, majd tette vissza Lázár hírhedt bécsi videóját a Facebook

  • narancs.hu
  • 2018. augusztus 9.

Villámnarancs

A 444 utánajárt, mi is történt a háttérben. Ilyen, amikor jön egy utasítás a Facebook-dolgozóknak.

Mintha csak tegnap lett volna! Ki ne emlékezne a választási kampány hajrájában Bécsből videón bejelentkező, rettegéssel teli Lázár Jánosra, aki egy egyébként teljesen békés bécsi kerületet a pokol bugyraként mutatott be, ékes kormányzati példaként arra, hogy lám, ezt teszik a migránsok, ha egyszer betelepülnek.

false

A 444 munkatársa elbeszélgetett a Facebook egyik magyar munkatársával, aki a hazai választási kampány idején a Facebook egyik moderátoraként dolgozott.

Lázár migránsokkal riogató videóját a Facebook a közösségi alapelvek megsértésére hivatkozva leszedte, majd néhány óra elteltével mégis elérhetővé tették. A magyar munkatárs ott volt, amikor mindez történt, és elmesélte a 444-nek mi is zajlott a háttérben:

„Miután leszedtük Lázár videóját, és a fejünk felett mégis visszarakták, jött egy utasítás, hogy az ő dolgaihoz, meg az Origo cikkeihez többet nem nyúlhatunk, hanem azokat rögtön tovább kell küldeni az írországi központba, és ott döntenek róluk” – mesélte.

A Facebook indoklása szerint bár Lázár videója gyűlöletkeltő volt, de volt hírértéke. Nem mellékesen Lázár a videó levétele után cenzúrát emlegetett, ezt szajkózta aztán a kormánypropaganda is, élénk színekkel megfestve a nyugati demokrácia alkonyát.

Ugyanakkor a 444-nek nyilatkozó magyar Fb-moderátor szerint a Lázár-affér után valakik kiokosították a kormány Facebook-brigádját:

„Azt lehetett érezni, hogy valamiért szinte egyik napról a másikra sokkal jobban kezdték érteni a magyar politikusok, hogy mi fér bele a Facebook szabályaiban, és mi nem.”

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.