„November 1-i hatállyal a Petőfi Irodalmi Múzeum Főigazgatójának vezetői megbízatása Főigazgató Úr és az Emberi Erőforrások Minisztériumának közös megegyezésével megszűnik. Kulturális területen végzett eredményes tevékenységét az Emberi Erőforrások Minisztériuma kiemelten hatékonynak tartja, egyben köszönetet kíván nyilvánítani az eddigi munkájáért” – áll az Emmi honlapján.
|
Mint emlékezetes, a kultúrharcot hirdető Magyar Idők azért támadta Prőhlét, mert az általa vezetett intézményben nem csak a kormány propagandáját visszhangzó művészeknek adott teret. A házmesteri feljelentés mostanra ért célt, izgatottan várjuk, ki követi Prőhle Gergelyt a poszton.
A Népszava nemrég megírta, hogy a Petőfi Irodalmi Múzeum mellett hol várhatók még a közeljövőben tisztogatások. A cikk szerint az Országos Széchényi Könyvtár, a Nemzeti Múzeum és a Zeneakadémia élén is személycsere várható, az Andy Vajna felügyelte Nemzeti Filmalap mellett pedig létrejöhet egy másik filmfinanszírozó szerv is, hogy pótolja a hiányt, ha már Vajnának nincs érzéke ahhoz, hogy a magyar történelmet megidéző (kurzus-) filmek készüljenek.
A Magyar Idők feljelentgetős kultúrharcának egyébként nem Prőhle Gergely az első áldozata, ez a cím a Balassi Bálint Intézet éléről leváltott Hammerstein Juditot illeti. Az ő bűne is az volt, hogy általa vezetett intézmény programjai túl liberálisak voltak a Fidesznek.
Az első áldozat – A Balassi Bálint Intézet és a kultúrharc
A Balassi Bálint Intézet az utóbbi években eljelentéktelenedett, és vezetője, Hammerstein Judit menesztése alighanem megpecsételi a sorsát. Úgy tűnik, az intézet programjai túl liberálisak voltak a Fidesznek.