Mini ARC-nak tűnik, azzal a különbséggel, hogy itt, miként a pályázati felhívásban írták, egyetlen téma áll a középpontban. „…ahol a szabadságot kormányzati narratívák és törvények próbálják visszatekerni, nincs más lehetőségünk: nekünk kell mozgásba lendülni.”
A pályázatra 87 alkotó 106 művel jelentkezett, ebből választotta ki a zsűri (melynek tagjai közt volt Steiner Kristóf és Karácsony Gergely) a húsz legerősebb alkotást. Mivel a tárlat első helyszíne a Budapest Pride civil falu volt, az LMBTQ-jogok megnyirbálására vonatkozó tartalmak domináltak. Ilyen a fődíjas Wirth Georgina-plakát, a Hibajavítók is (képünkön). Erős vizualitás, ötletesség és szociális érzékenység jellemzi összességében a pályamunkákat, a legerősebbeknek a nagyon egyszerű vonalakkal feltett, egy-egy ütős mondat köré épülő képek tűnnek. Ráadásul ebbe a letisztultan installált anyagba ezek szervesülnek igazán. (V alakot formálnak a festőállványra emlékeztető fakeretek, amelyek mindkét oldalán egy-egy alkotás található.) Lajter Petra például sötétpink alapra egy világos kockát helyezett: „Te beférsz a dobozba, amit ők rajzoltak?”, kiált a grafika felett a felirat rikító sárgán. Pajter Norbert Tegyen ellene most című plakátja pedig egy szivárványos cigisdoboz, „A sötétség depressziót okoz, tegyen ellene most!” felirattal, egyértelművé téve, hogy e színes kiállítás csak a minősége miatt ad okot örömre. A kiállított anyag online hamarosan a Marom Egyesület oldalán, ősztől az Aurórában lesz látható.
A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!