Ne szórakozz Zohannal! (film)

  • - köves -
  • 2008. július 17.

Zene

Nem is B-film, egyenesen Bré-film Adam Sandler idei adománya, melyben annyi szó esik hősünk bréjéről (a népszótár ide vonatkozó, szellemesebb szinonimái még: egyszemű, nyelestojás, árboc, admirális stb.), hogy ennek sokszor a jobb poénok látják kárát. Ilyenből is akad néhány, mert akárhogy is vagyunk Sandler évi rendes blődlijeivel, azt illik elismerni: az arab terroristás viccek mellé tökös dolog volt behozni a Moszad-ügynök karikatúráját.

Nem is B-film, egyenesen Bré-film Adam Sandler idei adománya, melyben annyi szó esik hõsünk bréjérõl (a népszótár ide vonatkozó, szellemesebb szinonimái még: egyszemû, nyelestojás, árboc, admirális stb.), hogy ennek sokszor a jobb poénok látják kárát. Ilyenbõl is akad néhány, mert akárhogy is vagyunk Sandler évi rendes blõdlijeivel, azt illik elismerni: az arab terroristás viccek mellé tökös dolog volt behozni a Moszad-ügynök karikatúráját. Zohan egy izraeli Rambo, igazi nemzeti hõs, akinek láttán elpirulnak a tel-avivi beach szépségkirálynõi, és futásnak erednek a palesztin terroristák. Sandler természetesen a palesztin-izraeli konfliktusra is ajánl megoldást, de ehhez Zohannak elõször New Yorkba kell repülnie, mert természetesen csak itt, a népek nagy olvasztótégelyében lehetséges a megbékélés meg a marcona katona által megálmodott fodrászkarrier. Sandler nem rossz bohóc, csak lusta: nem az a baj vele, hogy szereti az alpárit, hanem az, hogy hatodszorra is odadörgöli az istenített brét a fodrászat nagymamakorú vendégeihez, hátha hatodszor is ki lehet csikarni valami nevetésre hasonlító nyöszörgést a hátsó sorokból. Persze ha nincs más, mint egy jól bevilágított kabarészínpad, akkor villámgyorsan, válogatás nélkül kell szórni a gegeket, mert az üresjárat ebben a mûfajban a szokásosnál is kellemetlenebb tud lenni. De ha egy filmtõl telik olyan poénokra is, mint amikor az amatõr terroristák feltárcsázzák a Hezbollah ügyfélszolgálatát, akkor annál kínosabb, amikor ismét egy bré tolakodik az elõtérbe.

Az InterCom bemutatója

Alapötlet: ****

Kivitelezés: * + fél

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter-Orbán Viktor: 2:0

Állítólag kétszer annyian voltak az Andrássy úti Nemzeti Meneten, mint a Kossuth térre érkező Békemeneten, ám legalább ennyire fontos, hogy mit mondtak a vezérszónokok. Magyar Péter miszlikbe vágta Orbán Viktort egyebek mellett azzal, hogy saját szavait hozta fel ellene. Aztán megjött a Ryanair.

A béketárgyalás, ami meg sem történt

De megtörténhet még? Egyelőre elmarad a budapesti csúcs, és ez elsősorban azt mutatja, hogy Putyin és Trump nagyon nincsenek egy lapon. Az orosz diktátor hajthatatlan, az amerikai elnök viszont nem érti őt – és így újra és újra belesétál a csapdáiba.

Fél disznó

A film plakátján motoron ül egy felnőtt férfi és egy fiú. Mindketten hátranéznek. A fiú azt kutatja döbbenten, daccal, hogy mit hagytak maguk mögött, a férfi önelégülten mosolyog: „Na látod, te kis szaros lázadó, hova viszlek én?

Ketten a gombolyagok közt

Az Álmok az íróból lett filmrendező Dag Johan Haugerud trilógiájának utolsó darabja. Habár inkább az elsőnek érződik, hiszen itt az intimitás és a bimbózó szexualitás első lépé­seit viszi színre.

Dinnyék közt a gyökér

Ha van olyan, hogy kortárs operett, akkor A Répakirály mindenképpen az. Kovalik Balázs rendezése úgy nagyon mai, hogy közben komolyan veszi a klasszikus operett szabályait. Továbbírja és megőrzi, kedvesen ironizál vele, de nem neveti ki.

Az esendő ember felmutatása 5.6-os rekesszel, 28-as optikával

  • Simonyi Balázs
Az október közepén elhunyt Benkő Imre az autonóm fotóriport műfajában alkotott, a hétköznapiból metszett ki mintákat, és avatta az átlagost elemeltté. Méltóságot, figyelmet adott alanyainak, képeiről nyugalom, elfogadás és az ezredforduló évtizedeinek tömény lenyomata világlik.