18 ezer ember utazott kedvezményes jeggyel a tűzijátékra

Belpol

A kedvezményt pénteken és szombaton Budapest felé, szombaton és vasárnap a visszaúton vehették igénybe a vonatra, buszra szállók.

 

A vonatokon és a Volánbusz járatain is használhatták a MÁV kedvezményes, kétezer forintos jegyét azok, akik a budapesti tűzijátékra utaztak, majd onnan vissza. A családoknak, csoportoknak további kedvezményeket kínáltak: a jegy egy utazó esetében 2000 forintba került, de ha ketten utaztak, 2800 forintot kellett fizetni, három utazó esetében szintén 800 forinttal emelkedett az ár, ha pedig négyen utaztak, akkor 4400 forintot kellett fizetni.

A Technológiai és Ipari Minisztréium közölte az adatokat vasárnap, a legnépszerűbb az egy embernek a megtett távolságtól függetlenül egységesen 2000 forintért megváltható alapváltozat volt, amelyből mintegy 12 ezer kelt el. Több mint 1600 jegyvásárló vitt magával további 800 forintért még egy embert.

Összesen pedig 18 ezren vették igénybe a kedvezményt. A közlekedési szolgáltatóknak több mint 25 millió forint nettó bevétele származott a speciális, fixáras jegytípusból.

A tárca azt is közölte, hogy a kedvezményes termékkel kapcsolatos tapasztalatok a későbbiekben hasonló kezdeményezéseknél hasznosulhatnak.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

A bűn nyomora és a nyomor bűne Vadkeleten

Hogy milyen nyomor vezethet el a bűnhöz, amelyben csak némi élelmet vagy egy fél minimálbért sikerül zsákmányolni? Kik az áldozatok és miért hallgatnak? A leszakadó kistérségek sajnos kiváló terepet jelentenek, hogy egy pillantást vessünk a kétségbeejtő helyzetre. 

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.