3000 forint lesz a védettségi igazolvány pótlása, cseréje

  • narancs.hu
  • 2022. augusztus 2.

Belpol

Amit például akkor is ki kell fizetni, ha a kérelmet elutasítják.

A Miniszterelnökséget vezető miniszter rendelete szerint, a jövőben a védettségi igazolvány pótlásáért, cseréjéért 3000 forintot kell fizetniáll a Magyar Közlönyben megjelentek szerint. Ebből az összegből 2000 forint az igazolvány előállítási költsége.

A díjat Budapest Főváros Kormányhivatal számlájára kell befizetni.

A rendelet szerint az összeget akkor is meg kell fizetni, ha a kérelmező az igénylést visszavonta, vagy a kérelmét elutasították. Az ismételten benyújtott kérelem esetén a díjat szintén újra meg kell fizetni.

A rendelet a kihirdetését követő 31. napon lép hatályba.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk